Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tour de Brdy se loučí se sezónou

4.10.2013 09:47

Závod Tour de Brdy je každoročním rozloučením s cyklistickou sezónou a jsou připraveny i nové trasy pro kategorie MTB, kde je již nyní registrováno na 200 startujících.Tradiční trasa pro MTB a silničáře je na 67 km a kratší trasa je pouze pro MTB kola a měří 28 km. 7. ročník cyklomaratonu okolo Brd bude opět se startem a cílem ve Strašicích, které jsou partnerem tohoto závodu.

Bookmark and Share

Ze Strašic se cyklisté vydají v sobotu 5. října ve 13.00 hodin cyklostezkou směrem na Těně, Zaječov, Obecnici, Láz, Nepomuk, kde bude občerstvovací stanice. Dále pokračují cyklisté přes na Padrťské rybníky, kde se trasa rozdvojuje. Trasa pro MTB vede po značené cyklotrase po hrázi rybníka a silniční kola mají objízdnou trasu po silnici. Obě trasy se setkají ve stoupání do Trokavce, kde trasa pokračuje přes Skořice a dále lesní cestou Vlásenka a Josefka k Zámečku a do Strašic. Příjezd do cíle u restaurace Berten je veden přes bývalá kasárna s náročným stoupáním po hrubých kostkách, kde by se často také rozhodne o vítězi.

Kratší trasa na 28 km je do poloviny stejná s dlouhou trasou, ale z obce Zaječov se vrací terénem zpět do Strašic. Závody dětí proběhnou v prostoru startu a cíle po odstartování hlavní kategorie ve 13.10 hodin. Pro děti od 6 do 14 let bude připraven 1 km dlouhý okruh, který pojedou vícekrát podle kategorií. Pro diváky i účastníky bude možnost vyzkoušet nové modely kol od firmy Galaxy a Scott, mimořádně bude otevřené muzeum dopravy a muzeum středních Brd.

Vítězství z loňského roku obhajuje v silniční kategorii Rostislav Krotký (AC SPARTA PRAHA) a na horském kole byl nejrychlejší Tomáš Kozák ( Hepos Plzeň). Absolutní vítězové ze silnice i MTB si odvezou 5000, – Kč, 3000,- Kč, 2000,- Kč. Vítězové jednotlivých kategorií (25 kategorií) dostanou mimo jiné originální medaile od firmy Betatech Rokycany. Každý včas přihlášený startující dostane praktický startovní dárek a občerstvení v cíli, kde bude výběr ze 3 jídel v cyklorestauraci Berten ve Strašicích. Na závěr závodu bude losována tombola pro všechny zúčastněné.

Závod je také součástí Galaxy série, registrace probíhá on-line na www.galaxy-serie.cz a ZDE >>>

 

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Tour de Brdy se loučí se sezónou"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz