Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cena Roberta Bakaláře pro Romana Kreuzigera a Českou spořitelnu

14.11.2013 10:38

Držiteli 3. ročníku Ceny Roberta Bakaláře za přínos a propagaci české cyklistiky se za rok 2013 stávají Roman Kreuziger a Česká spořitelna.

Bookmark and Share

Je to pro mě velká čest a hezké ocenění. Roberta Bakaláře jsem znal osobně, a když je cena spojena s jeho jménem, hodně si toho vážím,“ řekl Kreuziger krátce poté, co v pondělí převzal cenu v pražské cyklistické restauraci Kolonial z rukou Romana Čermáka, Zuzany Bakalářové a jejího syna Roberta.


Roman Kreuziger (27) měl v dresu stáje Saxo-Tinkoff možná životní sezónu. Vyhrál prestižní klasiku Amstel Gold Race a skončil celkově pátý na Tour de France, přestože tam měl hlavní úkol pomáhat v horách lídrovi týmu Contadorovi. Kromě toho byl třetí v etapovém závodě Kolem Švýcarska, stejná příčka mu patřila na jeho oblíbené jednorázovce Clásica San Sebastian. V konečném žebříčku WorldTour za rok 2013 mu patří výborné jedenácté místo.


Tady nebylo co řešit. Roman dělá české cyklistice každoročně skvělou reklamu a letošní sezónu měl vynikající. Postaral se o nejlepší český výsledek na nejslavnějším závodě světa. To, co předvedl, bylo obdivuhodné,“ řekl Roman Čermák z pořadatelského sdružení Bike for Life.


Organizátoři se letos rozhodli ocenit i Českou spořitelnu za její podporu cyklistiky, která trvá už 20 let. „Česká spořitelna od roku 1994 nepřetržitě podporuje horská kola. Tehdy vznikl Česká spořitelna MTB Team, který existuje bez přestávky dodnes a po celou dobu je jedním z nejlepších domácích týmů. Kdysi za něj jezdili bratři Camrdové, Radim Kořínek, Kateřina Neumannová, Kateřina Nash či Tereza Huříková. Jeho závodníci startovali na olympijských hrách v Atlantě, Sydney i Aténách,“ uvedl Roman Čermák.


Česká spořitelna je navíc už od roku 1994 partnerem závodu Pražské schody na Malé Straně, který se jezdí jako Velká cena České spořitelny. Od roku 2000 sponzoruje největší domácí seriál horských kol pro veřejnost Kolo pro život. Dále podporuje cyklistické centrum mládeže ve Vimperku.


Cenu přebral osobně generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka. „Podpora cyklistiky je pro Českou spořitelnu fantastická věc, protože se kolem kol pohybuje spousta zapálených lidí, a to nás baví. Můžeme podporovat rodiny, profesionální tým i organizátory závodů, jako je třeba Kolo pro život. Proto není náhoda, že jsme u cyklistiky už dvacet let,“ prohlásil Pavel Kysilka.


Cena Roberta Bakaláře byla poprvé udělena v roce 2011 a získal ji biker Jaroslav Kulhavý, který byl spolu s paralympijským cyklistou Jiřím Ježkem oceněn i vloni.


V Kolonialu byli oceněni i vítězové premiérového ročníku Specialized Enduro Serie. Celkové vítězství vybojovali Jirka Fikejz (A-gang) a Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point).


Cenou Roberta Bakaláře je stylizovaný cyklistický převodník ze skla a chromu od akademického sochaře Richarda Čermáka. Uděluje ji občanské sdružení Bike for Life za mimořádný přínos pro českou cyklistiku.


Cena nese jméno v roce 2011 zesnulého nejpopulárnějšího českého televizního komentátora cyklistických klání a sportovního novináře Roberta Bakaláře (6. 6. 1940 – 3. 8. 2011).

 

-csmtbteam- 

Diskusní fórum pro: "Cena Roberta Bakaláře pro Romana Kreuzigera a Českou spořitelnu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |