Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaraton Winter Hradec Králové vyhrál Martin Horák

19.1.2014 10:47

V sobotu 18. ledna se u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové uskutečnila již tradiční sportovní akce - Cyklomaraton Winter Hradec Králové. Po pátečním dešti čekala na účastníky obou závodů náročná trať. Zpočátku mlhavé ráno ale slunce nakonec přerušilo svými paprsky a během dne se krásně vyčasilo.

Bookmark and Share

Jako první se do závodu pustili běžci. Multisportovní rozměr zimní akce se totiž rozrostl o běžecký sport, když v 10:30 byl odstartován premiérový závod CEP Winter Run zařazený do seriálu GP Batteries Night Run 2014. Nejrychleji z více než sedmdesáti startujících zvládnul sedmikilometrovou trať Petr Kučera (Cyklosport Chropyně), kategorii žen vládla Eva Vejběrová (Cyklo Pokr).

 

V pravé poledne se pak na trať vydali i bikeři, pro které bylo na výběr ze dvou tras. Závod na 20 i 40 kilometrů vedl po širokých lesních cestách, na nichž převládal mokrý písčitý podklad, ale ani bahnu se účastníci zcela nevyhnuli. Celkem se zúčastnilo přes 300 cyklistů, což je účastnický rekord.

 

Delší závod na dva okruhy vyhrál domácí Martin Horák (Ghost Rubena Racing Team), který v dramatické koncovce o dvě vteřiny porazil dalšího královéhradeckého bikera Martina Splítka (ČS Specialized HK) a Jana Procházku (Cyklosport Chropyně). V kategorii žen zvítězila v celkovém pořadí Ivana Loubková před svou sestrou Kateřinou (obě startují za Eleven-Rubena Cvikov), třetí dojela Petra Krtičková (HSK Cycling Team).

Na kratší trase dlouhé 20 km zvítězili Adam Lavička (Uniqa Jihlava) a Michaela Medková (Hradecký spinning klub).

 

V naší republice teď panují spíše jarní než zimní podmínky. Počasí ale porušit nelze a v době, kdy jsou rušeny závody v běžeckém lyžování, byla víkendová akce pro běžce a cyklisty v Hradci Králové zpestřením této podivné zimy. Kouzlo jízdy zasněženou krajinou letos nebylo účastníkům Cyklomaratonu Winter Hradec Králové dopřáno, tak doufejme, že příští rok se už sněhové nadílky dočkáme.

 

Seriál Cyklomaraton 2014 teď pokračuje 12. dubna na jižní Moravě. Více informací najdete na www.cyklomaraton.com

 

-eventmedia-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaraton Winter Hradec Králové vyhrál Martin Horák"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |