Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařská koruna Valašska 2014 startuje na apríla

31.3.2014 15:39

Zdolejte 20 vrcholů, vyrazte na vyjížďku s reprezentanty - po loňské premiéře odstartuje na apríla, tedy v úterý 1. dubna druhý ročník Vrchařské koruny Valašska (VKV). Soutěž pro bikery jakékoliv výkonnosti, věku či pohlaví opět nabídne 20 vrcholů, které je třeba zdolat nejpozději do 30. listopadu.

Bookmark and Share

Zpestřením akce, jež rozšiřuje již tak bohatou nabídku cyklo-aktivit v rámci Bike Resortu Valašsko, budou společné vyjížďky zájemců se třemi českými reprezentanty MTB XCO Terezou Huříkovou, Barborou Machulkovou a Tomášem Paprstkou. Ti nad VKV převzali patronát.

 

Myšlenka VKV se zrodila před rokem a půl v hlavě amatérského, avšak nadšeného cyklisty ze Vsetína Adama Hlocha, který hledal motivaci do sezony 2013. Soutěž zamýšlená původně jen pro jejího autora a jeho přátele si však během uplynulého roku začala nacházet více a více příznivců. V čem spočívá? Cyklisté či bikeři jakéhokoliv věku, pohlaví či výkonnosti musí na kole ve stanoveném časovém období (letos to bude 1. dubna - 30. listopadu) zdolat dvacet předem vypsaných vrcholů na Valašsku a blízkém okolí.

 

Účastníci se na každém vrcholu musí vyfotit. Jakmile zkompletují celou sérii VKV, fotodokumentaci zašlou na e-mailovou adresu info@vkv-bike.cz. Kdo bude nejrychlejší, vyhrává. Prioritou by přitom nemělo být soutěžení, ale už jen samotné bikování po krásách Valašska. Z toho důvodu ani nijak přísně neřešíme kontrolu věrohodnosti jednotlivých výkonů. Vše je založeno na bázi důvěry. Cyklistika a cykloturistika má být hlavně zábava a o to nám jde,“ uvedl Adam Hloch, kterého v organizačním týmu nového ročníku doplnili jeho bratr Ondřej a Michal Horský.

 

Loňský premiérový ročník kompletně absolvovalo 21 bikerů a bikerek. Přitom mnozí z nich se o VKV dozvěděli až v jejím průběhu. A zájem neustále stoupá. Svědčí o tom například současný počet 400 fanoušků facebookového profilu VKV. Organizační tým proto na letošek připravil řadu novinek a zpestření. Jde například o spuštění webové prezentace www.vkv-bike.cz či vytvoření průvodce k jednotlivým vrcholům VKV 2014, který obsahuje základní informace o každém vrcholu, fotografie, GPS souřadnice a také tip na trasu, kterou mohou bikeři vrchol zdolat.

 

Za významný počin pak organizátoři považují fakt, že VKV 2014 coby patroni podpořili nejlepší valašští bikeři současnosti - reprezentanti v MTB XCO Tereza Huříková z Valašského Meziříčí, Barbora Machulková ze Vsetína a Tomáš Paprstka z Jablůnky. Jejich forma podpory akce však není pouze symbolická. Naopak. Všichni tři přislíbili účast na skupinových vyjížďkách (termíny budou upřesněny), kterých se může zúčastnit kterýkoliv zájemce a zblízka tak poznat valašské MTB hvězdy nejen po sportovní, ale i lidské stránce.

  • Přehled vrcholů VKV 2014

Bludný, Búřov, Cáb, Čubův kopec, Doubrava, Hostýn, Kelčský Javorník, Kohútka, Královec, Miloňová, Nivka, Ploština, Radhošť, Soláň, Súkenická, Svinec, Vartovna, Velký (Veřovický) Javorník, Vrchhůra, Ztracenec.

Diskusní fórum pro: "Vrchařská koruna Valašska 2014 startuje na apríla"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz