Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V červnu na další akce seriálu Krajem vína!

5.6.2014 15:38

Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství,má letos za sebou již pět cyklistických výletů. Další tři se uskuteční hned tentoměsíc.

Bookmark and Share

Během června totiž mohou cyklisté a milovníci Moravy a vína vyrazit do Velkých Němčic na akci Kraj kvetoucí révy, do Kyjova na akci Po vinařských stezkách Kyjovska anebo do Hustopečí na Expedici krajem André.


Loňský rok proběhlo v rámci seriálu deset úspěšných akcí. Letos projevili zájem o zapojení do seriálu další organizátoři, takže v rámci seriálu proběhne celkem 15 cyklovýletů,“ uvedla koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová.


Kraj kvetoucí révy se uskuteční už tento víkend a připravena bude30-kilometrová trasa se zastávkami ve Velkých Němčicích, Starovicích, Křepicích a Uherčicích. Na účastníky čeká seznámení s místními vinaři a pohledy na vinice v jednom z nejdůležitějších období révy vinné – v období květu. Nebudou chybět ani ochutnávky vína a doprovodný program.

O týden později, 14. června, zavede seriál cyklisty na další díl seriálu – Po vinařských stezkách Kyjovska. „Startovat budeme mezi 9 a 11 hodinou u turistického informačního centra v Kyjově. Každý účastník získá v rámci startovného startovní pas s mapou a degustační skleničku s nosičkou.“ Pro cyklisty budou připraveny dvě trasy – 40 a 28 km dlouhé – pěší turisté pak mohou absolvovat patnáctikilometrový okruh. „Kyjovsko je známé zejména tradicemi a folklorem a cyklistům tento region představíme se vším, co k němu patří. Kromě vinařů ve sklepních uličkách mohou účastníci navštívit zámek v Miloticích, muzeum folklóru ve Vracově či expozici Jízdy králů ve Skoronicích,“ popisuje Eva Kvapilová. Cíl akce je naplánován ve Vlkoši ve sklepní uličce vlkošské búdy, kde také proběhne losování razítkovacích pasů o pobytové balíčky na Moravských vinařských stezkách, cyklistické dresy a trička Moravských vinařských stezek, vína, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy a další ceny. Návštěvníci budou moci ve Vlkoši strávit zbytek dne v rámci akce Sklepy dokořán – otevřeno bude mít víc než 20 vinařů.


Poslední červnovou akcí je hustopečská Expedice Krajem André, která 28. června provede návštěvníky regionem, kde vznikla odrůda André. Okruh měří přibližně 40 kilometrů a start proběhne v Hustopečích v Domě U Synků. Cyklisty provede přes Starovičky do Velkých Pavlovic a dále Modrými horamiVrbicí, Kobylím, Bořeticemi, Němčičkami, Horními Bojanovicemi a Kurdějovem. Pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi jsou připraveny trasy 12, 18 a 27 km.


Martin Gillár

Diskusní fórum pro: "V červnu na další akce seriálu Krajem vína!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu