Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Oblíbené Bé Áčko propukne již za měsíc

10.6.2014 15:51

Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť rozmístěných v prostoru závodu.

Bookmark and Share

Jedná se o závod dvouetapový, první den se jede 6 hodin, druhá etapa pak trvá 4 hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km, ale cestou si dají v hospodě na osvěžení jedno pivo. A jelikož se jedná o závod dvojic (mužských, ženských či smíšených), které se během závodu nesmí rozdělit, veškeré zážitky jejich prožívání v páru ještě násobí.


Tento nejpopulárnější domácí orientační závod dvojic na horském kole podle turistické mapy se letos uskuteční v regionu Západních Čech. Závod se bude konat o víkendu 12. - 13. července v trochu opuštěných a zapomenutých oblastech centrální části CHKO Český les. Centrum se nalézá u Hotelu na Pastvinách v Nové Vsi – Třemešné, Přimda.


14. ročník Superior Bike Adventure účastníkům připraví nejednu podivuhodnou scenerii a ukázku síly divoké přírody, představí účastníkům pestrou mozaikou hlubokých lesů, rašelinišť, pastvin a opuštěných vesnic v CHKO Český les. Pořadatelé vždy hledají zajímavá a často i zapadlá místa pro kontrolní stanoviště, kdy i místní obyvatelé s pomocí mapy objeví spoustu nových, krásných míst v bezprostřední blízkosti svého bydliště.


Startovat na Bike Adventure může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera/partnerku, se kterým vytvoříte závodní tým. Závod Bike Adventure má omezenou kapacitu 500 týmů (což zajišťuje jistou komorní a příjemnou atmosféru akce) a nyní ještě zbývá několik startovních míst. Tento týden – 15. 6. bude uzavřeno první kolo přihlášek. Druhé bude otevřené do 30. června (nebo do naplnění kapacity).


Pokud se chcete o závodu Bike Adventure dozvědět více, navštivte webové stránky závodu www.bike-adventure.cz.

 

Michaela Lacigová

foto Míra Rygl

Diskusní fórum pro: "Oblíbené Bé Áčko propukne již za měsíc"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |