Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

První prázdninový den - jedině s kolem a celou rodinou ve Vrchlabí!

24.6.2014 18:07

Letošní první prázdninovou sobotu se jede závod, který patří v rámci populární série Kolo pro život mezi těmi horskými k nejoblíbenějším. Na letiště do Vrchlabí se sletí závodníci na 4. ročník Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto. Poměřit síly s ostatními bikery můžete i vy!

Bookmark and Share

Závody jsou určené pro širokou veřejnost, zúčastnit se jich může úplně každý a jsou i skvělým způsobem, jak strávit sobotu s celou rodinou na čerstvém vzduchu. Na prezenci v prostorném a krásném areálu vrchlabského letiště si mohou zájemci o účast v některém ze závodů sedmé rundy letošního KPŽ vybrat ze tří tras. Rozdíl mezi nimi je pochopitelně v délce a obtížnosti, své kouzlo má ale každá. Registrace je možná v areálu závodů v pátek 18:00-20:00 a v sobotu 8:00-11:00.

 

Není divu, že zde v horském terénu patří k stále populárnějším nejlehčí trasa D - NOVA Fitness jízda na 33 km, kterou zvládnou klidně i děti. Děsí vás počet kilometrů? Nemusíte se obávat, cyklisté na „fitce“ totiž pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů. Ptáte se, jak je to v takové lokalitě možné? Vysvětlení je jednoduché: 2 úseky trasy si budou závodníci i se svými koly užívat na lanovce. Jedná se o oba těžké výjezdy na Žalý a ze Svatého Petra na Pláně. Jediný kopeček, který účastníci Fitness jízdy pojedou vzhůru je tedy 150 m k lanovce. Celková délka 33 kilometrů zahrnuje právě i cestu lanovkou, takže to opravdu není nic těžkého. Navíc díky vyhlídkové jízdě nebudete ochuzeni o krásné pohledy na území Krkonošského národního parku, kam se normální člověk na kole vůbec nedostane a jízdy lanovkou jsou samozřejmě součástí startovného.

 

Ale zpět k hlavní trase, která je označena jako trasa B. Měří 50 kilometrů a má převýšení 1801 metrů. To už je slušná dávka kilometrů a metrů. Tato distance je opravdu jen pro zdatné bikery, protože závodníci musejí zdolat tři těžká stoupání. Odměnou jim za to budou překrásné výhledy, jízda po hrázi, grilované pochoutky na třetí nejatraktivnější občerstvovačce u penzionu Hanapetr a potlesk diváků na trati i v cíli. Také na kratší trasu C (35 km, převýšení 1177 m) by se měli vydat hlavně ti, kteří už mají na kole něco najeto. Ke zpříjemnění jízdy vám pomohou 2 občerstvovací stanice, ve Strážném a u bufetu Na rovinkách, kde si můžete smlsnout i na tradičních krkonošských specialitkách. Hlavní závod slavnostně startuje z náměstí ve Vrchlabí v 11:30, trasy C a D o hodinu později. Všechny trasy mají cíl v zázemí na letišti Vrchlabí.

 

Celodenní program je opět připravený pro děti. Dopoledne se pojedou dětské závody Junior Trophy s kulisou místních letadel. Závodí špunti na odrážedlech ale třeba i děti, kterým je 13 a méně let. Po závodech si ratolesti vyhrají v Dětském klubu, Škole kola nebo Modré zóně, připravené jsou soutěže, LEGO koutek, skákací hrad, dětské menu i dětská tombola. A samozřejmě stejně jako na dospěláky i na děti čeká slavnostní vyhlášení a odměnění vítězů všech kategorií a dárek od firmy LEGO. Vstup je zdarma a vyplatí se přijít i bez kol, pohrát si, zasoutěžit si a odnést si i třeba nějakou pěknou výhru.

 

Kolo pro život ale nejsou jen závody. Účastníci se mohou těšit na tradiční výborné občerstvení, skvělé služby i bohatý doprovodný program. Do Vrchlabí přiveze hlavní partner závodu, společnost ŠKODA Auto úspěšného sportovce, veslaře pražské Dukly, Ondřeje Synka. Mistra světa a  Evropy, stříbrného olympionika z Londýna nemusíme snad nikomu představovat. Všichni ho známe a fandíme mu. Pokud chcete získat podpis sympatického skifaře, přijďte do bílého stánku ŠKODA Auto v zázemí závodu Vrchlabí – Špindl Tour na Letišti Lánov u Vrchlabí. Autogramiáda Ondřeje Synka zde bude probíhat od 10:00 do 10:30.

 

Těšíme se na Vás!

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "První prázdninový den - jedině s kolem a celou rodinou ve Vrchlabí!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |