Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Valachy plné hvězd české cyklistiky

26.6.2014 08:29

Seriál VALACHY TOUR, který přináší závody pro veřejnost v různých disciplínách v přírodě Beskyd za účasti známých sportovců, čeká již za tři týdny pokračování. V sobotu 12. července se ve Velkých Karlovicích uskuteční závod horských kol BIKE VALACHY. A opět přinese příležitost poměřit síly s hvězdami světového formátu.

Bookmark and Share

 „Těší nás, že stejně jako loni přijal naše pozvání Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna 2012. Společně s ním se postaví na start i jeho dva stájoví kolegové z týmu Specialized Racing – František Raboň a Tereza Huříková,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Jaroslav Kulhavý


František Raboň patří k objevům české horské cyklistiky sezony 2014: v minulosti se úspěšně věnoval silniční cyklistice (mj. je čtyřnásobným účastníkem slavného Giro d' Italia, absolvoval i závody jako Vuelta nebo Tour de Romandie), od letošní sezony však přestoupil ke zcela jiné disciplíně a věnuje se závodům horských kol. Letos již úspěšně reprezentoval svoji stáj například při jihoafrickém závodě Cape Epic, který je celosvětově považovaný za nejtěžší etapový závod horských kol, a ve dvojici se Švýcarem Christophem Sauserem obsadil skvělé druhé místo. Tereza Huříková, úspěšná česká reprezentantka, která skončila o uplynulém víkendu na 13. místě při Mistrovství Evropy v německém St. Wendelu, je na Valašsku jako doma – žije a trénuje v nedalekém Valašském Meziříčí a sportovci s ní mohli poměřit síly již při květnovém VALACHY DUATLONU, kde pro ni byla připravena speciální časovka.

Jaroslav Kulhavý


Dějištěm BIKE VALACHY bude karlovický hotel Galik v údolí Léskové, který nabízí zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR. Sportovci se mohou do závodu registrovat na webu www.valachytour.cz, pro on-line přihlášky předem tradičně platí zvýhodněné startovné. Na výběr jsou dvě trasy: delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 metrů a i díky četným terénním a trailovým pasážím bude skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí fitness trasa nabídne 20 km a 700 metrů převýšení. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

 

Tereza Huříková


Kromě toho budou opět připraveny i dětské závody na kratších tratích se startovným zdarma. Jako atraktivní zpestření pořadatelé chystají neobvyklý vložený závod – časovku na sjezdovce u hotelu Galik. Pro účastníky bude připraven i další doprovodný program, například již tradiční a velmi oblíbené testovací centrum Specialized s možností zapůjčit si nejnovější modely této značky k vyzkoušení přímo při závodu. Uskuteční se i autogramiáda Jaroslava Kulhavého, Františka Raboně a Terezy Huříkové.

 

Seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice, zahrnuje v letošním roce celkem pět závodů v různých disciplínách. Dvě akce již proběhly na jaře, po červencovém BIKE VALACHY se chystá na 8. srpen vůbec nejnavštěvovanější akce - mini triatlon VALACHY MAN a poté na 25. října terénní běžecký závod BĚHEJ VALACHY. Jednotlivé závody jsou bodově propojeny, kromě dílčích výsledků po jednotlivých akcích jsou tak vyhlašováni a odměňování i absolutní vítězové. V loňském roce jimi byli Svatopluk Janečka z Velkých Karlovic a Lucie Gruchalová z Bohumína. Více: www.valachytour.cz

 

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Bike Valachy plné hvězd české cyklistiky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu