Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchlabí - Špindl Tour pod křídly letadel

2.7.2014 11:25

Na vrchlabské letiště se sletělo první prázdninovou sobotu kromě desítky malých letadel a větroňů i přes 1300 letců na strojích šlapacích, aby letělo s větrem o závod. Rychlostní souboj by možná letadla vyhrála, ten početní ale ani náhodou. Krkonošský závod potvrdil, že v rámci populární série Kolo pro život patří mezi těmi horskými k nejoblíbenějším a na start si opět našlo cestu o 200 závodníků víc než v loňském roce.

Bookmark and Share

Skoro 400 malých závodníků ranní dešťové přeháňky od závodění neodradilo a odpoledne už jim za odměnu svítilo sluníčko na ostatní hrátky a zábavu v areálu. Milým zpestřením byla dopolední autogramiáda našeho úspěšného olympionika Ondřeje Synka, který rozdával úsměvy a podpisy o stošest. Podepisovat se mohl i na trička Česko sportuje, který dodal na tento závod Český olympijský výbor. Ten poskytl seriálu Kolo pro život oficiální záštitu a dostalo se mu tím oficiálního poděkování a ocenění dlouhodobé podpory za šíření sportu a propagaci zdravého životního stylu. Kdo ví, jestli se po vrchlabském letišti neproháněl na kole nějaký budoucí olympijský vítěz,...

 

V horském terénu se opět potvrdilo, že když s výjezdy pomůže lanovka, horskou trasu fitness jízdy i v délce přes 30 km zvládnou klidně i celé rodiny s dětmi. Krásné pohledy na území Krkonošského národního parku, kam se normální člověk na kole neodváží a jízdu lanovkami na Žalý a Pláně si užilo přes 230 cyklistů. Třikrát tolik jich startovalo na závodních trasách B a C.


Na hlavní trase B, která měřila 50 kilometrů a měla už slušné převýšení 1801 metrů se mezi muži poprvé radovala stáj Ivar CS - Author. Sedmý díl seriálu Kolo pro život Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto zcela suverénně vyhrál Jan Strož (Ivar CS - Author), který má v posledních závodech skvělou formu, před Martinem Splítkem (CS Specialized HK) a týmovým kolegou Václavem Ježkem, který prohrál boj o stříbro na cílové pásce. Na padesátikilometrové trati byla mezi ženami nejrychlejší Denisa Stodůlková (Českáspořitelna Specialized).

 

Honza Strož naplno využil nepřítomnosti dvou elitních borců České spořitelny Specialized - Pavla Boudného a Matouše Ulmana, ale i Jirky Hudečka (Symbio+ Cannondale), kteří z různých důvodů, vesměs spočívajících v účasti na jiných závodech, do Vrchlabí nedorazili.

 

Ti nejrychlejší si asi dobrot a krkonošských specialit na občerstvovačkách dvakrát neužili, o to víc ale zbylo na ostatní, kteří si přijeli spíš v poklidu zasportovat, pokochat se panoramaty a užít krásný den do srdce Krkonoš. Odpoledne se to na letišti mezi stánky a veškerými atrakcemi jen hemžilo, programu a aktivit, které přivezlo do Vrchlabí Kolo pro život si přišlo užít mnoho rodin a návštěvníků z okolních měst a vesnic.

 

Seriál pokračuje bez dovolené dál, už tuto sobotu se přesune na Moravu, kde se koná legendární Drásal. Tomu ke slávě už nestačí 21. ročník, ale letos se rozhodl přidat i "Obří" trasu, která bude měřit rovných 175 km a stane se tak nejdelším neetapovým MTB závodem na území ČR. Možná, že ti, co nedorazili do Vrchlabí, už šetří sílu na tuto extrémní trasu, nebo na trasu A, jedinou v letošním seriálu, která měří také úctyhodných 115 km.

 

Martina K. Ptáková 

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Vrchlabí - Špindl Tour pod křídly letadel"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |