Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Podporujte boj proti zlodějům jízdních kol!

18.7.2014 14:09

Koncem minulého roku byl spuštěn netradiční cyklistický internetový server pod názvem CEREK - Centrální registr jízdních kol. Projekt byl podle manažera CEREKu Pavla Hrysze reakcí na novinový článek v denním tisku, kde se hovořilo o rostoucí kriminalitě v podobě krádeží jízdních kol. Těch se mimochodem v roce 2013 ukradlo zhruba 9800 ks v celkovém objemu 168 mil. Kč, což je oproti roku 2012 nárůst o plných 25%. A tradičně v měsících červenec, srpen a září se kradou jízdní kola nejvíce. Proto registr CEREK spouští kampaň pod názvem MOBILIZACE CYKLISTŮ – podporujte boj proti zlodějům jízdních kol.

Bookmark and Share

Cílem kampaně je upozornit každého cyklistu a majitele jízdního kola, že se s krádežemi dá něco dělat a se zloději aktivně bojovat. Na CEREK je v současné době napojeno více než 70 městských policií (seznam ZDE >>), které tak preventivně chrání každé registrované jízdní kolo na tomto serveru. Cílem je, aby jízdní kola, registrována do CEREK, byla označena samolepkou (v případě registrace u autorizovaného prodejce) a tím preventivně odrazovala zloděje. V případě neoznačení jízdního kola však plní i sekundární funkci: odcizí-li vám zloděj vaše jízdní kolo registrované v CEREK, potom má mnohem složitější pozici při jeho přeprodeji, protože každý si může nabízené jízdní kolo tzv. prolustrovat. (vyzkoušejte: jděte na www.cerek.cz a zadejte číslo rámu do vyhledávače: JT54ERT). Vyhledávání je anonymní, avšak policisté mají plnohodnotný přístup a proto dokáží v případě nálezu najít a kontaktovat původního majitele jízdního kola.

 

Do CEREKu je v současné době zaregistrováno více než 7 500 lidí a téměř 8 000 jízdních kol. Na českém trhu je však podle statistik až 6,3 mil. jízdních kol. Cílem CEREKu je samozřejmě registrace co největšího počtu kol, protože čím více kol bude registrováno, tím složitější pozici zloděj bude mít. Do CEREKu se registrují především kola neodcizená (status AKTIVNÍ), ale samozřejmě i odcizená. Již 10% okradených cyklistů díky CEREK dostalo své jízdní kolo zpět. Registrace do CEREK je zpoplatněná mírným poplatkem. Více na www.cerek.cz.

 

Pavel Hrysz

Diskusní fórum pro: "Podporujte boj proti zlodějům jízdních kol!"

Názor Autor Datum a čas
RE: Podporujte boj p... Michal 31. 7. 2014, 08:53
RE: Podporujte boj p... pe3k 29. 7. 2014, 18:45

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |