Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zkrocení Zdivočelé země

28.7.2014 16:00

Největší domácí cykloorientační akce se po letech vrátila k Česko-německému pohraničí, a rovnou do jedné z nejméně osídlených a navštěvovaných oblastí, které lze v naší malé zemi nalézt.

Bookmark and Share

Okolí zříceniny hradu Přimda, nejstaršího kamenného hradu v Čechách, který se nalézá v centrální části vrchoviny Český les, nabídlo skutečně pestré terény. Od rychlých asfaltek po úzké technické „singlíky“, od pramene Radbuzy, či barokního mostu, který nad ní stojí, po zarůstající tankodrom či průseky lemující plynovod Gazela, od rovin nivních lesů po strmé svahy s nejvyšším bodem na 894 metrů vysokém kopci Ebene, který se nacházel, stejně jako část tratí, již na německém území. To vše a mnohem více skýtá tento kout země.

 

A do jeho objevování se kromě českých a slovenských závodníků pustili i jejich kolegové z Ruska, Švýcarska, Rakouska a samozřejmě sousedního Německa. A právě mnozí zahraniční závodníci patřili mezi favority ve svých kategoriích, vždyť řada z nich má na svém kontě spoustu medailí z mistrovství světa v cykloorientačních závodech (MTBO). Pestré bylo také počasí s páteční bouřkou, prosluněnou sobotou a nedělní přeháňkou, po které se závodníci vraceli do cíle řádně „obahněni“. Přesto závodníci odjížděli domů spokojeni, hlavně díky dobré organizaci a tradičně velmi kvalitní mapě, a především obohaceni o spoustu silných zážitků. Vždyť i celkoví vítězové letošního ročníku si ze závodu kromě hodnotných cen odnášejí hlavně silné zážitky.

 

Špinavý stan, špinavé auto (zvenku i uvnitř), ucpaná pračka po vypraných dresech, sjeté destičky, odřená ruka od hodinek… Jenže… diskomfort zvyšuje sílu prožitku! Navíc perfektně zajištěné jídlo a pití. Letošní BA bude asi to nejlepší, co jsem letos odjel,“ hodnotí zpětně víkend strávený v Českém lese Martin Štěňha z vítězného týmu Partner Elit, který se s krocením této zdivočelé země vypořádal nejlépe, hlavně zásluhou skvěle zvládnuté sobotní etapy. Závod tedy opět udělal čest svému jménu, zkrátka Bike Adventure.


V ženách opět obhájily vítězství Kristýna Kolínová s Martinou Vrbovou pod hlavičkou Fůrie prapekelné. V kategorii MIXů pak švýcarský manželský pár Christina a Beat Schaffenr z Thomus teamu. Kategorii týmů jednoznačně ovládl Ekonom Praha.
Kompletní výsledky naleznete na www.bike-adventure.cz.

 

Michaela Lacigová

foto: Mira Rygl, www.bike-adventure.cz

Diskusní fórum pro: "Zkrocení Zdivočelé země"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |