Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mistrovství ČR ve 24 hodinovce MTB zná své vítěze

31.7.2014 15:15

O uplynulém víkendu proběhl v Berouně další ze závodů MTB 24 hodinovek, kterého se zúčastnilo více jak 300 závodníků.

Bookmark and Share

Horké letní počasí přes den a přívalový déšť, který přišel asi dvě hodiny před půlnocí a intenzivně skrápěl celou trať i závodníky další hodinu, udělalo ze závodu jak pro jednotlivce, dvojice, tak i čtyřčlenné týmy, opravdovou zkoušku ohněm. Kombinace tmy, klouzající mokré a rozbahněné trati prověřila nejen všechny závodníky, ale i jejich stroje. Vítězem proto byl každý, komu se v tomto počasí podařilo závod v pořádku dokončit.

I přes nepříznivé počasí si většina závodníků pochvalovala perfektně připravenou trať a hlavně úsek singltreků zvaný “můstky“, jenž berounský okruh odlišuje od těch ostatních.

Jako na každém dvacetičtyřhodinovém závodě rozhoduje především noc a ráno. Proto ten, kdo vydržel v noci kroužit po rozbahněné trati a dokázal zvládat své kolo v klouzajících sjezdech získával náskok nad závodníky, které únava a nevlídné počasí zahnalo do jejich provizorních bivaků. Za ranního rozbřesku už ale znovu většina závodníků seděla na kole a postupně ukrajovala další metry z 15 km okruhu jehož převýšení bylo 322 m.

Na Berounské MTB 24 hodinovce startovalo i několik borců a borkyň, kteří před časem absolvovali závod Craft 1000 miles. Jedna z nich, (vítězka kategorie ženy a celkově 11. na Craft 1000 miles) Markéta “Peggy“ Marvanová startující za Černé koně po závodě prohlásila, že jízda po rozbahněné trati nebyla nic jednoduchého a ani ona se nevyhla několika pádům. Přesto skončila mezi ženami na první příčce. Vítězství mězi muži patřilo Tomáši Kechrtovi z Pell's týmu. Kompletní výsledky najdete zde >>

Příští rok se můžete opět těšit na Berounskou 24 hodinovku MTB, která se tentokrát uskuteční o víkendu 25.-26.7.2015. Pevně věříme, že i v příštím ročníku tento závod díky nasazení všech pořadatelů, dobrovolníků, města Berouna, sponzorů atd. bude znovu velkou výzvou pro všechny vyznavače extrémních bikových závodů." řekl hlavní pořadatel závodu Petr Šírer z cyklo hobby teamu More Than Bikers.

 

Honza Koubík

foto David Viktora

Diskusní fórum pro: "Mistrovství ČR ve 24 hodinovce MTB zná své vítěze"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu