Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valachy Manem se opět stal Čelůstka

12.8.2014 16:49

Jan Čelůstka se stal vítězem terénního triatlonu VALACHY MAN, který se konal v pátek 8. srpna u rekreační nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. V nabité konkurenci se mu tak podařilo obhájit své loňské prvenství.

Bookmark and Share

Závodu se zúčastnil rekordní počet sportovců: celkem 575 závodníků a štafet. Letos poprvé byl jeho součástí závod v dětském triatlonu, pořádaný jako Mistrovství Zlínského kraje, který se těšil nečekaně velkému zájmu. Zapojilo se do něj 117 malých sportovců, navíc čtyři desítky menších dětí se zúčastnily vloženého běžeckého závodu.


VALACHY MAN tak potvrdil svou pověst jedné z největších triatlonových akcí v tuzemsku. Díky možnosti volby ze dvou tratí různé délky a náročnosti a také intervalovému startu ho zvládnou jak rekreační sportovci, tak i ti, kteří vyhledávají náročnější výzvy.


Absolutní vítěz Jan Čelůstka, český reprezentant a účastník předloňské olympiády v Londýně, zvládl hlavní, dlouhou trať v čase 1:07. „Byl to moc pěkný závod s ještě atraktivnější tratí jak loni. Byla sice i díky dešti náročnější, ale projel jsem si ji předem, takže jsem věděl, co mě čeká. Počtem závodníků, neuvěřitelnou atmosférou i krásným prostředím Valašska je pro mě VALACHY MAN jedním z nejlepších triatlonů v Česku,“ prohlásil v cíli spokojený Jan Čelůstka. „Potěšilo mě i to velké množství dětských závodníků. Snad jim to vydrží a triatlon bude stále populárnější,“ dodal.


Překvapením letošního ročníku byl výkon Ondřeje Fojtíka, čtyřnásobného vítěze proslulého bike maratonu Drásal, který si na VALACHY MANovi vyzkoušel triatlon vůbec poprvé a hned obsadil druhé místo. Za vítězem zaostal o 2 minuty. „Plavání ani běhu se nevěnuji, do závodu jsem šel trochu s obavami, takže s výsledkem jsem maximálně spokojený,“ usmíval se Ondřej Fojtík, jenž přidal i další důvod svého úspěchu. „Před závodem mě bodla včela a to pro mě bylo dobré znamení. Vždy po takovém žihadle se mi závodí dobře, vážně, nestalo se mi to poprvé. Včelí jed asi opravdu něco mobilizuje v těle a mě vždy nakopne,“ popisoval.


Třetí místo obsadil Svatopluk Janečka, loňský vítěz celého seriálu VALACHY TOUR, kterého od druhého Ondřeje Fojtíka dělily pouhé dvě vteřiny.


Mezi ženami byla nejlepší Lucie Gruchalová, loňská vítězka VALACHY TOUR, která zatím vede i letošní bodování seriálu. „Zvláště cyklistická část byla opravdu těžká, ale mně právě
to naprosto vyhovuje, v horském kole na soupeřkách získávám nejvíc. Je pro mě neuvěřitelné, jak dobré závodnice jsem dnes porazila. Toto jsou opravdu cenné skalpy
,“ dodala Gruchalová, s níž na stupních vítězů stanuly Lucie Javorová a Renata Najsrová. Čtvrté a páté místo obsadily triatlonové reprezentantky Šárka Grabmüllerová a její dcera Aneta. Ta loni VALACHY MANa vyhrála, letos jí ale boj o medaile zhatily bolesti v léčené noze.


Krátkou trať vyhrál Jan Hajzler, mezi ženami Jana Žaludková.


VALACHY MANa podpořil svou účastí také známý Ironman Petr Vabroušek, který v uplynulém týdnu právě na Valašsku, v blízkém Resortu Valachy Velké Karlovice, odpočíval po obhajobě titulu Mistra ČR v dlouhém triatlonu. „Užili jsme si kola, koloběžky, vyběhli jsme si se synem na Pustevny, dcera se vyřádila v dětském parku Razulák, denně jsme byli ve wellnessu a VALACHY MAN byl hezkou tečkou, zazávodily si i obě moje děti,“ pochvaloval si Petr Vabroušek, který se VALACHY MANa účastnil v minulosti již dvakrát. „Sleduji, jak rok od roku ten závod roste. Je výborné, že už se tu dá závodit na dvou různě náročných tratích a může se tak zapojit opravdu každý. Pro mě jsou zdejší trasy nestandardní, představují méně než desetinu obvyklých distancí z Ironmama a navíc delší trať horského kola je pro mě, silničkáře, už hodně technická, takže jsem neměl žádné velké ambice. Mým cílem bylo užít si hezký den, což se povedlo dokonale. Potěšila mě hojná účast dětských závodníků. Dětský triatlon je na vzestupu a to je dobře. Je třeba hledat nástupce,“ nechal se slyšet Petr Vabroušek, který obsadil 20. místo s časem 1:18.

Triatlon VALACHYMAN obnášel na krátké trati plavání na 250 m, cyklistickou část v délce 12 km a běh na 3,6 km. Delší trasa obnášela plavání na 350 m, 16 km horského kola a 4,5 km běhu. Kdo si netroufl na všechny tři disciplíny, mohl závodit na delší trati v tříčlenné štafetě.
Nejvíc závodníků, téměř 300, se přitom přihlásilo do nejtěžšího závodu jednotlivců na dlouhé trase. Prvního ročníku se účastnilo 170 sportovců, rok poté 350, loni 500 a letošek si připsal účast 575 sportovců.


Když jsem VALACHY MANa moderoval loni poprvé, říkal jsem si, že počtem závodníků, atmosférou i diváckou kulisou už se toto dá těžko překonat. Mýlil jsem se – dá! Mám za sebou moderování řady podobných závodů, ale tak plné depo kol na startu závodu, to
jsem opravdu ještě neviděl
,“ prohlásil Stanislav Bartůšek, televizní redaktor a sportovní moderátor, který VALACHY MANa moderoval.

 

Nejlepší sportovci na dlouhé trati si mezi sebe rozdělili Cetelem Prize Money v celkové výši 40 tisíc korun. Vítězové jednotlivých kategorií navíc obdrželi ceny od partnerů:Cetelem, GoPro, TomTom, Silvini, Nikon, Resort Valachy, Klimatex, Specialized, Euronics, ETA, REBORN a Enervit. Patrony dětského triatlonového závodu byli Klimatex a Nikon.


Vyhlášena byla také speciální horská prémie GoPro pro závodníky na 5., 44. a 99. místě.

Rád bych poděkoval všem sportovcům za hojnou účast, tak velký zájem je pro nás velkým závazkem do budoucna, a zároveň je pozval na poslední závod seriálu VALACHY TOUR 2014. Bude jím běžecký závod BĚHEJ VALACHY v sobotu 25. října ve Velkých Karlovicích,“ uzavřel prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


Již nyní probíhají on-line registrace na www.valachytour.cz.

 

Martina Žáčková 

Diskusní fórum pro: "Valachy Manem se opět stal Čelůstka"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |