Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rybák bude opět slídit středním Posázavím

19.8.2014 13:47

Šestý ročník závodu Rybákův slídil, který se koná v sobotu 30. srpna 2014 v 10 hodin se startem a cílem v obci Horka II u Zruče nad Sázavou, je orientační cyklistický závod dvojic s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o orientační závod pro širokou veřejnost, kdy jsou v okolí startu rozmístěny kontroly ohodnocené různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů z navštívených kontrol. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Bookmark and Share

Je pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol se můžete těšit na dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů „pouze“ najít.

 

Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body,  tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

 

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě středního Posázaví okolo Zruče nad Sázavou (do 20 km vzdušnou čarou od Zruče nad Sázavou). Podíváte se do vskutku členité krajiny v okolí řeky Sázavy a jejích přítoků, na místa s dalekým výhledem, ale i k vodě a na další zajímavá místa. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody, začátečníci a romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát.

 

Závod je tedy vhodný pro každého, kdo jezdí rád na kole a chce si zkusit orientaci s turistickou mapou. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je přes 530 m n.m. a nejnižší pod 310 m n.m. Vyznavači sjezdů a stoupání si tak mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 150 m nebude těžké najít). Několik fotografií pořízených na trase během její nedávné přípravy je uvedeno na další stránce.

 

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 11 závodů konajících se na území celé naší krásné republiky. Další specialitou závodu je kategorie BB (blondýna – blondýna) nad rámec standardních kategorií.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v obci Horka II v okrese Kutná Hora; je dobře dostupné autem z dálnice D1 EXIT 56 a dále 9 km do obce Horka II anebo vlakem do stanice Zruč nad Sázavou a pak 3 km na kole anebo přímo do stanice Horka nad Sázavou.

 

Přihlášky přijímáme do 28. srpna se startovným 388 Kč pro přihlášené do 25. srpna a 444 Kč pro přihlášené do 28. srpna. On line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

 

Přijeďte se projet na konec prázdnin do krásné přírody středního Posázaví! Posílíte tím svého sportovního ducha i Vaše orientační schopnosti!

 

Těšíme se na Vás na startu!

 

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY 

Diskusní fórum pro: "Rybák bude opět slídit středním Posázavím"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |