Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nová hot chilli trasa Babího léta potvrzena závodem

2.9.2014 16:08

Pláž rekreačního areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou opětovně poskytla výborné zázemí pro 13. ročník tradičního bike marathonu Bike Babí léto. Pro bikery byly připraveny zcela nové a náročné trasy na 50 a 80 kilometrů vedoucí skrze Lužické hory a Ještědský hřeben. Kratší 50 kilometrová trasa nabízela převýšení 1471m, delší 80 kilometrová dokonce 2730m.

Bookmark and Share

Pro děti byl připraven závod v okolí pláže a lesíku u jezera Kristýna. Obavy pořadatelů ohledně nepřejícího počasí se naštěstí nevyplnily. Déšť závodníky sice neminul, ale po většinu závodu nám počasí přálo. Při vyhlašování výsledků se nebe vyjasnilo do krásného odpoledne.

Start závodu byl v letošním roce přesunut na pláž přírodního jezera Kristýna. Po zahřívacím úseku v Lužických horách se na čele vykrystalizovala 8-členná skupinka, v jejímž složení nechyběl nikdo z letošních favoritů. Na krátké trase Daniel Valášek a na dlouhé vítěz závodu z roku 2008 Jan Matoušek. Na dlouhé trase se držela dlouho pospolu skupinka závodníků ve složení Jan Matoušek, Filip Rydval, Roman Šťastný a Pavel Jiřena. Honza Matoušek si jako starý lišák načasoval vítězný útok ve správný okamžik, který přišel před Rynolticemi. Náskok si zkušeně ohlídal a zvítězil v čase 3:24:23,20 hod. O druhé místo se spurtovalo až do cíle. Filip Rydval byl nakonec úspěšnější o pověstnou galusku předního kola. V ženské kategorii jednoznačně zvítězila na dlouhé trase Polka Michalina Zielkowska ve výborném čase 3:52:03,63 hod.

 

Krátká trasa měla obdobný scénář. Ve stoupání na Vápenný se od ostatních odpoutal Daniel Valášek, který si ve svém tempu dojel do cíle pro vítězství v čase 2:04:18,65 hod. V dramatickém spurtu si druhé místo o vlas vybojoval Aleš Strnad před Adrianem Šírkem. V ženách na krátké trase zvítězila Nikol Nosková v čase 2:34:22,14 hod. těsně sledována Janou Šimánkovou.

Hlavními pozitivy, které bychom rádi vyzdvihli, byla hojná účast cyklistů z Německa a Polska a fair play chování účastníků. Nové „ chilli “ trasy sklidily u závodníků úspěch a ohlasy byly vesměs pozitivní. Děkujeme všem závodníkům, fanouškům, pořadatelům a partnerům, kteří nám pomohli zabezpečit 13. ročník Bike Babí léto. Těšíme se na příští ročník. Za rok na shledanou!

 

Fotografie ze závodu naleznete na našem facebookovém profilu >>
 

Petr Cinkán

Diskusní fórum pro: "Nová hot chilli trasa Babího léta potvrzena závodem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu