Cykloserver.cz

Aktuality

Premiéra Cyklomaratonu Praha 4 se povedla na výbornou

15.9.2014 14:54

Zbrusu nový závod seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 na Praze 4 zažil úspěšnou premiéru v Michelském a Kunratickém lese.

Bookmark and Share

Celé rodiny cyklistů se v sobotu 13. září sešly poblíž centra Prahy k prvnímu ročníku závodu Mercedes-Benz Cyklomaraton Praha 4. Pořadatelé tu připravili pro cyklisty celodenní program včetně dětských závodů, jehož vyvrcholením byly za krásného slunečného počasí závody dospělých na tratích dlouhých 21 a 42 kilometrů v Michelském a Kunratickém lese. Závod se konal pod záštitou Tomáše Hudečka, primátora Hlavního města Prahy, a Pavla Caldry, starosty městské části Praha 4.

Sobotní program odstartoval dětskými závody SMART dětského poháru, v rámci něhož závodily děti různých kategorií od těch nejmenších na odrážedlech až po starší žáky do 14 let. Mnohé ze zúčastněných dětí tu usilovaly o své první cyklistické medaile a kdo ví, třeba se právě mezi nimi rodí další český olympijský vítěz…

V poledne se na trať vydali dospělí, na které čekalo 21 nebo 42 kilometrů. Start a cíl byl v retenční nádrži v Kunratickém lese. Trasa vedla převážně po lesních cestách a zpestřením byl třeba výjezd na Václavův hrádek tvrdým traverzem. Na každé křižovatce stál z důvodu častého výskytu pěších a pejskařů pořadatel, aby cyklisté ani procházející nebyli ohroženi na bezpečnosti. Mezi cyklisty byl také místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos, který je častým účastníkem Cyklomaratonů.

Závod na dva okruhy, tedy na 42 kilometrů, vyhrál Martin Splítek (CS Specialized HK) o dvě vteřiny před Tomášem Tvrdíkem (Nilfisk ALTO Pro Cycling). Na třetím místě přijel do cíle David Janda (Bike Gallery). Mezi ženami zvítězila na delší trati Tereza Vaňková (MKV Sport), druhé místo vybojovala Anna Bodláková (Dukla Praha) a třetí Monika Tyrová (Winjay isc team). Závod na 21 kilometrů ovládli Michal Zápotocký (KH Tour Czech Cycling Team) a Pavla Benešová (Uniqa Jihlava). Kompletní výsledky najdete na www.sport-base.cz.

V rámci doprovodného programu se v areálu startu a cíle uskutečnily různé divácké soutěže včetně oblíbeného závodu Mercedes-Benz Gold Sprints na stacionárních kolech, kde se jelo a zajímavé věcné ceny. Pro ženy byla připravena růžová zóna AVON a stejná značka podpořila také nezávodní jízdu proti rakovině prsu, jejíž výtěžek putuje na konto AVON proti rakovině prsu.

Premiéra závodu Mercedes-Benz Cyklomaraton Praha 4 zkrátka byla úspěšná a všichni jeho účastníci se dobře bavili. Seriál teď pokračuje 5. října ve Zlíně, kde se kalendář seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 uzavře finálovým závodem. Více informací naleznete na www.cyklomaraton.com.