Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Série Mercedez-Benz Cyklomaraton finishovala ve Zlíně

8.10.2014 16:39

V neděli 5. října se ve Zlíně uskutečnil již tradiční Mercedes-Benz Cyklomaraton Zlín. Na cyklisty tu čekalo krásné počasí, dvě tratě různých délek a samozřejmě také bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Bookmark and Share

Stejně jako v předchozích letech se do Zlína, města s dlouholetou obuvnickou tradicí, sjeli milovníci horských kol k poslednímu závodu celoročního seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton. Tentokrát vyšlo datum na neděli 5. října a závod nabídl krásný den typický pro babí léto. Pár dní před závodem v okolí Zlína sice hojně zapršelo a déšť proměnil tratě závodu doslova v bahenní lázeň, ale ani to nemohlo sebrat úsměv ze tváří stovek spokojených účastníků. Jedinými, kdo se uplynulou neděli blátu vyhnul, byly děti. Pro ty pořadatelé připravily jako vždy závody Waterrr sport dětského poháru na tratích různých délek, které byly přizpůsobeny malým cyklistům a cyklistkám celkem jedenácti věkových kategorií. Dětské závody se konaly v bezprostředním okolí budovy bývalého Prioru na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně, kde měl Mercedes-Benz Cyklomaraton Zlín své zázemí a děti tak mohly závodit za povzbuzování svých rodičů.


V pravé poledne se na start postavili dospělí, pro které pořadatelé připravili opět dvě trasy, které závodníky zavedly do krásného prostředí v lesích Přírodního parku Želechovické paseky. Delší trasa měřila 45 kilometrů, kratší 25 kilometrů. Ani jedna z nich ale nebyla procházkou růžovým sadem, neboť Cyklomaraton Zlín je znám svým převýšením a vše ztěžovalo již zmíněné všudypřítomné bláto.


Závod na 45 kilometrů vyhrál suverén letošní sezóny Tomáš Tvrdík (Nilfisk ALTO Pro Cycling), který se stal i celkovým vítězem seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014. Stříbro na delší trati ve Zlíně vybojoval Josef Kamler, bronz Ondřej Fojtík (Drásal Team). Mezi ženami triumfovala mistryně republiky v maratonu Irena Berková před oddílovou kolegyní z Amenity-Extrem Sport Zlín Janou Bednaříkovou a Lenkou Bulisovou (4Ever-CykloBulis). Vítězem závodu na 25 kilometrů se stal šestnáctiletý David Bártek (VRV Team) a mezi ženami zvítězila Katka Vaculíková (Cykloteam Unite). Kompletní výsledky: www.sport-base.cz 


Samozřejmostí v závodech Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 je bohatý doprovodný program. Stánky partnerů seriálu doplnil například závod na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold Sprints, v němž si účastníci z řad závodníků i diváků mohli vyjet zajímavé věcné ceny. Partnerky závodníků se zase mohly vložit do péče AVON ladies v růžové zóně a nebo se vydat na nezávodní AVON jízdu proti rakovině prsu, jejíž výtěžek putuje na konto AVON proti rakovině prsu.


Více o Cyklomaratonu Zlín a seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 najdete na www.cyklomaraton.com.

 

 

 

-eventmedia- 

Diskusní fórum pro: "Série Mercedez-Benz Cyklomaraton finishovala ve Zlíně"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |