Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přestavba kola na elektrokolo dá vašemu kolu nový náboj

12.3.2015 09:14

Jízda na elektrokole představuje nový rostoucí trend v cyklistice. Elektrická kola získávají velkou oblibu nejen v oblasti cykloturistiky či městské cyklodopravy, ale i při sportovních horských jízdách. Kdo vyzkouší zážitek jízdy na elektrokole, obvykle mu plně propadne. Elektrokolo nešlape za vás, pouze vám při šlapání pomáhá a vy si jen určíte jak sportovní či rekreační jízdu chcete mít.

Bookmark and Share

Na trhu existuje široký výběr elektrokol, ale co nabízí elegantní alternativu k pořízení nového elektrického kola je přestavba kola na elektrokolo. Své stávající kolo si můžete nechat přestavět na pomocí speciální sady obsahující baterii a motor. Nemusíte se tak rozloučit se svým stávajícím strojem a pořizovat si další kolo. Zároveň tím i ušetříte nemalé peníze.

 

Sada na přestavbu elektrokola

 

Jakou sadu na přestavbu kola zvolit?

 

Sadu na přestavbu můžete vybírat podle toho kde je umístěn pomocný motor na kolo. Nabízí se sada se středovým pohonem nebo s elektromotorem v předním či zadním kole. Přední či zadní pohon se instaluje místo náboje předního či zadního kola (elektromotor se "vplétá" do kola). Středový pohon se instaluje místo standardního převodníku a středu klik, motor pak pohání zadní kolo prostřednictvím stávajícího řetězu převodníku. Určitou výhodou středového pohonu je možnost měnit motoru převodový poměr pomocí přehazovačky či nábojové převodovky. Motor pak pracuje efektivněji, šetří energii a zvyšuje se dojezd elektrokola. Motor má navíc nízké těžiště a neovlivňuje ovládání kola.

 

Středový motor

 

Další důležitou oblastí je volba baterie. Dnes již přežité olověné baterie byly nahrazeny moderními lithiovými bateriemi. Jsou lehčí, efektivnější, výkonnější a v neposlední řadě ekologičtější. Asi nejdůležitějším parametrem baterie je její kapacita (udávaná v Ah), která ovlivňuje výkon, dojezd elektrokola, ale i jeho konečnou cenu. Kolo s baterií 36V 10Ah má standardní dojezd okolo 50-60 km, baterie 36V 15Ah umožní až 100km dojezd na jedno nabití.

 

Středový ovladač


Vzhledem k tomu, že právě baterie je významnou položkou v celkové ceně elektrosady, je třeba vybírat kvalitní produkt i prodejce, který je schopen na baterie nabídnout dostatečně dlouhou záruku a dokáže poskytnout kvalitní servis baterií elektrokol a případně i starší baterie repasovat. To totiž dokáže znatelně ovlivnit celkové náklady provozu vašeho elektrického kola.

 

Přestavba na elektrokolo - středový pohon

 

Ať se rozhodnete pro pořízení nového elektrokola nebo si necháte přestavit své stávající kolo na elektrokolo přejeme na kole mnoho ujetých kilometrů a kvalitních zážitků.

 

Zdroj: www.citybikes.cz

Diskusní fórum pro: "Přestavba kola na elektrokolo dá vašemu kolu nový náboj"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |