Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život premiérově v Hustopečích

29.4.2015 09:53

Novinkou letošního ročníku seriálu Kolo pro život je hned druhý závod Hustopeče Agro Tour ŠKODA AUTO v malebné jihomoravské krajině v okolí města Hustopeče, který je zařazen na první květnovou sobotu, 2. 5. 2015.

Bookmark and Share

Město Hustopeče leží v samém srdci jižní Moravy, v krajině zalité horkým sluncem, porostlé vinohrady a ovocnými sady. Celá oblast patří ke klimaticky nejteplejším v České republice, což prospívá pěstování kvalitního vína i turistické atraktivitě regionu. Hustopeče představují vynikající výchozí bod pro milovníky vína i cykloturisty - vinných sklípků i cyklotras je ve městě a jeho okolí bezpočet.


Oblasti v okolí města Hustopeče jsou pro cyklisty dosud méně známé než nedaleká Pálava nebo Lednicko-Valtický areál. Ve zvlněné krajině se tady střídají pole, vinohrady a sady, prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Přírodní rezervace na Boleradicku, u Pouzdřan, Bořetic, v okolí Divák, nedaleko Němčiček, Kobylí nebo poblíž Čejče a Čejkovic ukrývají nejedno romantické zákoutí a přírodní zajímavosti.

Účastníci závodu se do zdejší krajiny okamžitě zamilují. Začátkem sezóny je tento lehčí terén na rozjetí ideální, ale nepočítejte jen s rovinami. Nespornými výhodami závodu v Hustopečích je výborná dostupnost pro účastníky z Čech, Moravy i Slovenska a přímé spojení po trase D1. Architektem zdejší nové trasy KPŽ je Jan Skřička, osvědčený trasér, jehož ruku už měli loni možnost poznat účastníci Enduro Serie v Novém Městě na Moravě. Pořadatelem je osvědčený tým z Prahy spolu s místními obětavými a nadšenými příznivci cyklistiky ze společnosti Agrotec.

Hustopeče Agro Tour ŠKODA AUTO nabídne tradiční tři varianty, trasy B, C, D. Hlavní trasa B měří 50 km, zkrácená trať C 30 km a Fitness verze D 17 km. Převýšení u trasy B je překvapivě 1432 m, na C 920 m a na trase D pouhých 473 m.

Všechny tratě startují na Dukelském náměstí v Hustopečích a končí v areálu AGROTEC Hustopeče. Na jihomoravské poměry nabízí trať velmi zajímavé terény pro horská kola a závod tohoto potenciálu plně využije. Na účastníky čekají profilem pestré tratě, kde nebude chybět řada bikových úseků a krátkých prudších stoupání, které odhalí, jestli jste přes zimu trochu potrénovali nebo důsledně odpočívali. Nebudou chybět ani průjezdy jarními rozkvetlými vinicemi a ovocnými sady, které jsou s jihomoravskou krajinou na Hustopečsku neoddělitelně spojeny. Fitness jízda D závodníky zavede do malebných mandloňových sadů na Starém vrchu s dřevěnou rozhlednou a rovněž do vinic v okolí Kamenného vrchu, aby v závěru podjela dálnici a dovedla cyklisty směrem k cíli v areálu Agrotecu. Připravená je i hezká trasa pro dětské účastníky Junior Trophy.

Ve spolupráci se společností AGROTEC, která je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů zemědělské, stavební a dopravní techniky pro Českou a Slovenskou republiku a největším dealerem vozů ŠKODA na jižní Moravě, bude připraven bohatý doprovodný program v areálu společnosti AGROTEC Hustopeče. Obdivovat můžete výstavku místní techniky, vyzkoušet si jízdu na traktoru, můžete zkusit bagrovat, pro děti bude připravená skluzavka Kombajn, dospělí zase čeká degustace místních vinařů či soutěž v natahování vína 5l koštýřem.

Jako překvapení si místní pořadatelé pozvali slavné sportovní osobnosti, mezi kterými nebude chybět olympijský vítěz z Tokia 1964 za stíhacího závodu jednotlivců - Jiří Daler. V období začínajícího MS v ledním hokeji, zavítají na závod i bývalí vynikající hokejoví reprezentanti František Pospíšil, Josef Horešovský a Martin Procházka. Budete mít možnost si s nimi popovídat a získat podpis na jejich autogramiádě.

Všem, kteří přijedou závodníky doprovodit, doporučujeme vyjít si v tyto májové dny do okolních sadů. Na kvetoucí hustopečské mandloně se sjíždějí na jižní Moravu každoročně celé skupiny milovníků přírodních krás. Jsme na úrodné Moravě, neochutnat zdejší víno v některém ze sklípků v ulicích Turhandle nebo Vinařská by byl opravdu hřích...

Věříme, že se vám novinka letošní termínovky zalíbí a příští rok ji zařadíme mezi naše stálice.
 

Martina Krčmářová Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život premiérově v Hustopečích"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.




Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama





Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz