Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mladá Boleslav – město automobilů a kol

12.5.2015 10:24

Třetí díl letošní série Kolo pro život se odehraje v Mladé Boleslavi. Ti, co Mladou Boleslav Tour ŠKODA AUTO už někdy v posledních letech jeli, ví, že se můžou těšit na pěkně rychlý rovinatý závod, šťavnatou jarní krajinou, tradiční dramatické spurty v cíli a skvělý doprovodný program hlavního partnera závodu ŠKODA AUTO.

Bookmark and Share

Zdejší trasa určitě patří k těm lehčím v seriálu, ale to jí neubírá vůbec na atraktivitě. Tím, že není kopcovitá, řada lidí si ji oblíbila právě pro její „jezdivost“, vůni a pestré barvy jarní přírody. Často se na start zařadí i ti, kteří jedou právě jen tenhle jeden závod,… kopce prostě nemusí. Pokud budete stíhat kolem sebe koukat, zahlédnete letmo boleslavský hrad, těsně minete siluetu a ruiny zříceniny Zvířetice, projedete místy s takovými pozitivními názvy jako je Čistá, Bukovno a Láskov, ale také méně líbivé Hrdlořezy.

Lechtivá vůně vám bude dopředu hlásit rozkvetlé louky, pole a šeříky, oči budou přecházet ze žlutých záplav řepky. Trať hlavního závodu i ostatních tras nezaznamenala oproti předchozím ročníkům žádné změny. V minulých letech se líbila, a tak pořadatelé v čele s Pepou Hladíkem ještě letos ponechají trasu tak, jak ji znáte. Na příští rok už ale zraje plán, jak by chtěli hlavní trasu pozměnit a zpestřit. Loni přijelo do Bolky rekordních, víc než 1600 účastníků, tak uvidíme, jestli se účast vyšvihne ještě o něco výš a přiblíží se úvodnímu závodu v Dobřichovicích.

16. 5. 2015 na vás čekají tyto trasy: Hlavní trasa B měří 56 kilometrů má převýšení 784 metrů. Jako jediná nestartuje z areálu a zázemí Krásná louka, ale od Zákaznického centra ŠKODA AUTO na třídě Václava Klementa, kde se každoročně schází nejen stovky bikerů, ale i jejich fanoušků a obyvatel města. Atmosféra je zde opravdu závodní, vypjatá a bouřlivá, prostě jako na české Tour de France. Kratší trasa C měří 34 kilometrů (převýšení 629 m) a v rámci Fitness jízdy (Trasa D) ujedete sice 20 kilometrů, ale s minimálním převýšením 360 metrů. Déčko je ideální trasa pro rodiny s dětmi v rámci Rodinného týmu krásnou přírodou v okolí Mladé Boleslavi. Děti čeká v útulném areálu seriál Junior Trophy v 6 věkových kategoriích. Start hlavního závodu je v 11:30, trasa C a D startují z Krásné louky obě v 12:30.

Pro hlavního partnera závodu, společnost ŠKODA AUTO, je akce v Mladé Boleslavi stěžejním podnikem v rámci KPŽ a proto připravila pro závodníky a jejich doprovod hned několik velmi zajímavých zpestření a benefitů. Na startu hlavního závodu v Boleslavi bude jako překvapení opět připraven pro bikery zaváděcí vůz, který před závodníky pojede až na Krásnou louku. V jakém voze a kdo si skutečně ponecháme jako překvapení, protože jím opravdu bude!

Na stánku ŠKODA v cílovém prostoru nepropásněte autogramiádu sportovců a olympioniků zvučných jmen: Ondřej Synek 9:45 - 10:15 a Jiří Ježek 10:30 - 11:00. Zde na stánku můžete také obdivovat a také se slevou zakoupit novou kolekci silničních, horských i krosových kol a širokou škálu oblečení a cyklodoplňků značky ŠKODA v ŠKODA Boutique. Připravená je i soutěž pro děti, dospělí mají dokonce možnost vysoutěžit si pobyt na Tour de France!
A ještě jedno velké překvapení si ve svém domovském městě přichystala naše největší automobilka. V cílovém prostoru, představí značka ŠKODA svou horkou novinku, kterou v následujícím měsíci uvede na trh! Tušíte, co to bude?

Těšíme se na vás příští sobotu v Mladé Boleslavi!

Martina Krčmářová Ptáková

Diskusní fórum pro: "Mladá Boleslav – město automobilů a kol"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu