Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přidejte se k Zažít město jinak. Čas je do 31. května

18.5.2015 11:27

PRAHA - Zažít město jinak oslaví letos své desáté jubileum. Pouliční slavnost, která se poprvé konala na Smetanově nábřeží v Praze, má dnes už celorepublikový význam. Lidé, kteří mají zájem se k projektu připojit a zorganizovat sousedskou slavnost ve své ulici, se mají možnost přidat už jen do konce května. Zájem o pořádání programu pro své sousedy zatím projevilo na 32 lokalit v Praze a tři další města.

Bookmark and Share

Zažít město jinak je oslava života ve veřejném prostoru. Cílem je podporovat místní aktivní komunity a ukazovat lidem hodnotu veřejného prostoru ve městech. V roce 2014 se do pořádání slavností zapojili lidé z Prahy, Ostravy, Hradce Králové a Jablonce nad Nisou a program se konal přibližně na 50 místech.

 

„Do dalšího ročníku, který se uskuteční v sobotu 19. září, se může zapojit každý. Klíčem je oslovit co nejvíce sousedů a známých, podniků a organizací ve Vašem okolí, od kaváren a obchůdků po školky a školy. Dalším krokem je vymyslet společně program na veřejném místě, do kterého se bude moci zapojit co nejvíce obyvatel. Rádi poradíme a poskytneme své zkušenosti,“ říká Martin Šotola, koordinátor projektu z iniciativy Auto*Mat.

 

Koncept sousedských slavností typu Zažít město jinak je čím dál více populární a podobné aktivity vznikají spontánně v průběhu roku po celé republice. Například v Litvínově se na 13. června chystá slavnost Osada žije!, jejíž součástí bude beseda s pamětníky, vystoupení místních umělců či výtvarná dílna. V Plzni se poslední květnový víkend uskuteční Evropský den sousedů, do kterého se zapojí 13 lokalit. Oblíbené pražské pouliční fiesty Františkovy lásky na Letné a Korzo Krymská ve Vršovicích navštěvují tisíce zvědavců.

 

„Cílem Zažít město jinak není trhat rekordy v návštěvnosti, ale zapojit co nejvíce místních obyvatel. Vytvářejí se tím nové hodnoty. Lidé se učí komunikovat mezi sebou i s úřady, dozvídají se více o tom, kdo okolo nich žije, a dávají prostor své kreativitě,“ vysvětluje hlavní myšlenku Martin Šotola.
 

Anna Strejcová

Diskusní fórum pro: "Přidejte se k Zažít město jinak. Čas je do 31. května"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |