Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rodinný cyklovýlet na pohodové trase z Romanshornu do Ženevy

2.7.2015 08:23

Kdo chce strávit tři dny ve Švýcarsku na kole s celou rodinou, měl by se vydat na osvědčenou trasu mezi Bodamským jezerem a Ženevou. Zvláště její úsek mezi městy Aarau a Yverdon-les-Bains stojí za to. Jedná se o třídenní cyklovýlet, dlouhý 169 kilometrů. Cestou nejsou žádné táhlé kopce, trasu zvládnou i děti.

Bookmark and Share

Město Solothurn

 

První den se cyklisté vydají z Aarau do Solothurnu. Na začátku i konci této etapy stojí dvě šarmantní městečka. Z obchodního Aarau starým centrem dlážděným „kočičími hlavami“ vede trasa přes železniční uzel Olten do barokního Solothurnu. Řeka Aare a dopravní ruch, města a lidé, továrny a sklady, tvoří napínavé kontrasty k přírodě, která zde nabízí kouzelně klidné momenty.

 

Solothurn zaujme nejen starobylým barokním centrem, pyšní se i raně klasicistní katedrálou St. Ursen. Ubytovat se je tu možné přímo v centru města v mládežnické ubytovně Jugendherberge Solothurn. Jedná se o moderně zrekonstruovaný starý dům. Druhým tipem na přenocování je TCS Camping Solothurn, který leží přímo na břehu Aare a nabízí rekreační louku s bazénem.

 

Městečko Aarau

 

Ze Solothurnu pokračuje na druhý den trasa podél řeky Aare, která půvabně meandruje krajem Drei-Seen-Land. Toto území tří jezer, před 130 roky ještě rozsáhlé bažiny, je dnes zeleninovou zahradou Švýcarska. Cestou se vyplatí zastávka v Altreu, které je známé jako čapí vesnice Evropy a zdejší přírodní rezervace Witi stojí za vidění. Další zajímavostí je muzeum hodinek Omega v Bielu. Názorně popisuje 160 let historie této značky. Druhý den v sedle bicyklu končí ve městě Ins.

 

Cyklovýlet poblíž města Biel

 

Poslední den této nenáročné cyklovyjížďky vede po břehu jezera Neuenburgersee a napříč poslední velkou bažinou Švýcarska: Grande Cariçaie. Hnízdí zde nesčetné druhy ptáků. Část trasy je vhodná pro rodiny, které zde najdou různé zajímavosti: od statku-skanzenu Gletterens až po žabí muzeum v Estavayer-le-Lac.

 

Město Solothurn

 

Třídenní cyklovýlet si je možné prodloužit i na celý týden. Na kolo lze nasednout už v Romanshornu a přes Will a Kloten dorazit do Aarau. Odtud můžete pokračovat po výše uvedené trase. Ale ani v Yverdonu nemusíte z kola sesedat. Ještě o další den si je možné výlet protáhnout do Lausanne a poté se vydat až do Ženevy. Týdenní cyklotrasa z Romanshornu do Lausanne je dlouhá 370 kilometrů. Až na 85 kilometrů vede celá po asfaltu.

 

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, bližší informace o cykloturistice lze nalézt na webu SchweizMobile.

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Rodinný cyklovýlet na pohodové trase z Romanshornu do Ženevy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |