Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

14. ročník Trek MTB maratonu „Přes 3 vrchy Vysočiny“ v Horní Cerekvi, startuje v sobotu 11.7.2015

29.6.2015 08:48

Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost a vede po atraktivních trasách malebnou krajinou Vysočiny. Trojicí vrchů v názvu jsou míněny tři nejvyšší kopce v okolí Horní Cerekve, Křemešník, Čeřínek a Javořice.

Bookmark and Share

Podobně jako v předchozích letech jsou připraveny dvě tratě vedoucí převážně po lesních a zpevněných cestách. Kratší trať měří 50 kilometrů a nabídne výjezdy na Křemešník (765m n.m.) a Čeřínek (761m n.m.). Maratónci startující na delší 85 km trase, si přidají ještě výšlap na vrchol Javořice (837m n.m.). Na dlouhé trase závodníci nasbírají při zdolávání všech kopců celkem 1600 výškových metrů, na kratší 50km trase je pak převýšení 900metrů.
Všechny tratě jsou již připravené a je možno na nich trénovat.

Také letos vypsal pořadatel závodu MTB přes 3 vrchy Vysočiny kategorii pro elektrokola na trati 50 km. Náročnost trati je umocněna zejména prudkými stoupáními na vrchol Čeřínek a trať letos prověří nejen rychlost elektrokol, ale i jejich obratnost a dojezd. Pojede se opět o poháry a ceny od sponzora KTM elektrokola.cz. Jezdci na elektrokolech budou startovat půl hodiny za hlavním polem cyklistů a budou mít všechny náležitosti, jako závod cyklistů. Veškerou energii (baterie) musí vézt po celou dobu závodu s sebou a před startem budou baterie označeny a zaplombovány sportovním komisařem. Měnit baterie v průběhu závodu je možné, ale jen pokud si je jezdec veze s sebou a bude je mít označené. Všechny použité baterie musí jezdec ukázat při dojezdu do cíle.

Za závodem stojí pan Josef Frey, který kromě maratonu je i zakladatelem místního Cykloteamu SaunaBar Horní cerekev. „Začal jsem jezdit po okolí Horní Cerekve a napadlo mě vyznačit zde cykloturistickou trasu. Ta vedla přes Křemešník, Čeřínek a Javořici a už tehdy jsem ji proto nazval Přes tři vrchy Vysočiny. Slavnostně jsme ji otevřeli 1 května 2001,“ vzpomíná Josef Frey, tvůrce trati a ředitel závodu.


Součástí závodu jsou i vložené závody dětí všech věkových kategorií, které se konají za podpory VZP. Pro děti na koloběžkách, tříkolkách, kolech s odrážely, ale i starší všeho věku až po starší žáky jsou připraveny trasy v okolí startu a cíle. Den s cyklistikou si tak může v Horní Cerekvi o víkendu užít celá rodina. Po celý den bude o závodníky a jejich doprovod postaráno v několika stáncích s občerstvením jídlem i nápoji, na stáncích partnerů závodu bude k prohlédnutí i ke koupi připraveno různé cyklistické a sportovní vybavení.

V rámci doprovodného programu nechybí bohatá tombola o věcné ceny. Slosování startovních čísel proběhne ve dvou tazích. První tah o většinu cen proběhne veřejně během závodu, v místě startu-cíle. Tažená čísla pro jednotlivé ceny budou uveřejněna na informační tabuli a výherci si své ceny vyzvednou na určeném místě. Druhý tah o hlavní hodnotné ceny proběhne po vyhlášení vítězů. Tažená čísla budou hned vyhlašována a zástupci sponzorů budou předávat ceny šťastným výhercům.

Veškeré podrobnosti, on-line přihlášky a další informace jsou na internetových stránkách závodu www.trivrchyvysociny.info.

Diskusní fórum pro: "14. ročník Trek MTB maratonu „Přes 3 vrchy Vysočiny“ v Horní Cerekvi, startuje v sobotu 11.7.2015"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |