BIKE VALACHY vyhrál Pavel Boudný, mezi ženami opět Irena Berková

15.7.2015 09:15

Pavel Boudný se stal vítězem BIKE VALACHY - závodu horských kol, který se v rámci VALACHY TOUR konal v sobotu 11. července u hotelu Galik v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Mezi ženami loňské vítězství obhájila Irena Berková.

Do závodu se zapojilo 350 závodníků z řad amatérů i profesionálů, včetně známého hokejisty Jiřího Hudlera, k tomu do dětských závodů na kratších tratích nastoupilo dalších 190 dětí.
„Malých závodníků jezdí čím dál víc, což je skvělé. Letos jich závodilo o 50 víc než loni. Věříme, že nejen děti, ale také dospělí v hojném počtu dorazí také na další akci seriálu, triatlon VALACHY MAN, který pořádáme už za necelý měsíc, v pátek 7. srpna,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Jiří Hudler na startu

Při BIKE VALACHY byly pro závodníky připraveny trasy na 20 a 45 km v členitém terénu Beskyd. Děti se utkaly na kratších tratích od 80 do 3 500 metrů. Jejich počet ocenil i hokejista Jiří Hudler, který se BIKE VALACHY zúčastnil na závěr své šestitýdenní dovolené ve Velkých Karlovicích. Jako patron dětských závodů startoval všechny věkové kategorie.

„Tolik dětí, to mě nadchlo. Neznám pro děti nic lepšího, než když jsou venku a věnují se sportu. Je skvělou průpravou do života – buduje fyzičku, učí disciplíně, v rámci týmových sportů také komunikaci s druhými lidmi… Až bude moje půlroční dcera trochu větší, chtěl bych ji také vést ke sportu, tak jako mi kdysi dal směr můj táta,“ vyprávěl Jiří Hudler, letos osmý nejproduktivnější hráč NHL a čerstvý držitel Lady Byng Trophy, jehož přítomnost v dějišti závodu vzbudila rozruch. Hudler byl stále v obložení fanoušků, trpělivě se podepisoval i fotografoval. Na druhý den už jej čekal návrat do Ameriky. „Moc jsem si dovolenou na Valašsku užil, občas jsem vyjel na kole, občas na masáž nebo golf, hlavně jsem ale chodil na saunové rituály do wellness na Horalu, někdy i čtyřikrát denně. Snad se sem za rok zase vrátím,“ líčil hokejista, který svou kariéru začínal právě na Valašsku a má zde řadu přátel.

Zatímco Jiří Hudler dal přednost lehčímu tempu na 20 km trase, aby před začátkem sezóny neriskoval zranění, dramatické souboje se odehrály na hlavní trase 45 kilometrů. Za největší favority byli považováni Pavel Boudný, z minulého týdne vítěz dlouhého Drásala, a Jan Jobánek, který na Drásalovi vyhrál nejdelší „obr“ trasu. Zvítězil Pavel Boudný, loňský vítěz Jan Jobánek obsadil třetí místo, jen pět vteřin za Markem Rauchfussem.

„Byl to hezký závod, velký adrenalin díky náročným sjezdům. Fyzicky jsem byl v pohodě, ale bylo to těžké na psychiku – velkou část trasy jsem jel sám a tak jsem byl nervózní, abych neminul nějakou odbočku. Fyzicky jsem měl ještě i rezervy. Příští rok rád přijedu zase,“ zhodnotil závod Pavel Boudný.

Pavel Boudný

Také obhájkyně loňského zlata Irena Berková byla spokojená. „Závod byl těžký, ale pěkný, hlavně že vyšlo počasí a v lese bylo sucho. Loni byl mokrý terén těžší,“ líčila Irena Berková, která v poslední době boduje v téměř každém závodě, kterého se zúčastní. „Tentokrát to ale nebylo tak jednoduché. První hodina a půl hodně bolela, přetahovala jsem se s Kamilou Procházkovou, byla opravdu dobrá. Myslela jsem, že to bude na pohodu, ale jela jsem naplno až do cíle,“ popisovala v cíli Berková. Třetí za ní a Kamilou Procházkovou skončila slovenská triatletka Kristína Néč-Lapinová.

Na kratší trati 20 km zvítězil mezi muži Lukáš Podola, mezi ženami Sabina Macháňová.
Absolutní vítězové BIKE VALACHY si mezi sebe rozdělili prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun, ceny si odnesli i vítězové jednotlivých věkových kategorií.

V rámci doprovodného programu mohli závodníci využít testovací centrum kol Specialized a sportovních hodinek TomTom a obojí vyzkoušet přímo na trase. Zpestřením bylo i mobilní masážní studio či exhibice sedminásobného mistra světa ve freestyle fotbalu Jana Webera.

Sportovci, kteří se chtějí zúčastnit příští akce seriálu VALACHY TOUR, triatlonu VALACHY MAN 7. srpna, by neměli otálet s registrací na www.valachytour.cz. Startovní listina byla v minulých dvou ročnících vyčerpána a i letos už se plní.

VALACHY MAN je největším triatlonem pro širokou veřejnost v ČR s možností volby dvou tratí různé náročnosti nebo také závodu štafet. Každý ročník láká na možnost srovnat síly se známými sportovci. Letošek přinese atraktivní souboj předních českých triatletů Petra Vabrouška a Jana Čelůstky. Oba již mají na svém kontě vítězství v některém z minulých ročníků, jejich soupeření bude jistě okořeněním této sportovní akce.