Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Posledním prázdninovým závodem KPŽ bude 19. ročník chrudimského Manitoua

17.8.2015 15:18

Závod Manitou Železné hory se pojede již po devatenácté a je nedílnou součástí největšího seriálu závodů na horských kolech od jeho prvního ročníku v roce 2000. 22. srpna vás pořadatelé z MTB Manitou Chrudim a MTBC I-Bike Sokol Chrudim zvou na start největší sportovní akce na Chrudimsku.

Bookmark and Share

Zázemí závodu, cíl všech tratí, místo prezence a veškerý doprovodný program je soustředěn na Plochou dráhu za Gymnáziem J. Ressela v Chrudimi. Start všech tras pro dospělé je na Resselově náměstí. Vybrat si můžete ze tří distancí: trasa B – 68 km, trasa C - 40 km, trasa D – 19 km. Dětské závody Junior Trophy se pojedou na zcela nové techničtější trati, v lesíku, který se nachází v těsném sousedství Ploché dráhy. Děti se mohou těšit také na super výuku jízdy na kole pod vedením zkušeného Pepy Dresslera na biketrialové trati, kterou pořadatelé zbudovali už loni a celý rok ji pilně využívaly děti od šesti let z Chrudimi a okolí.


Aktuální „dlouhá“ varianta „Manitoučka“ odpovídá konceptu KPŽ, ale svou délkou 68 kilometrů patří rozhodně mezi ty nejdelší v seriálu s výrazným převýšením 1589 m. Kromě toho koncentruje spoustu pěkných pasáží včetně území CHKO Železné hory, přejezdů Chrudimky a přehrady Seč, závodníci zdolávají kopce, sjezdy, brody, kochají se výhledy na chladivých pěšinkách pod korunami stromů, jejichž listí pozdní léto začíná barvit do žluta…

 

Nabízí se tu nefalšovaný biking. Důkazem oblíbenosti chrudimského maratonu je pravidelná masivní účast stovek amatérů i kompletní české špičky v kategorii Elite. Spolu s dalšími kratšími trasami C a D a tradičně obrovskou účastí dětí v Junior Trophy zaznamenal loňský 18. ročník rekordní účast přes 1500 startujících a pořadatelé věří, že i letos potěší podobné množství bikerů.


Každý rok se však najde prostor pro další vylepšení na trati i v areálu. Mezi hlavní novinku letošního ročníku chrudimského závodu patří zejména zcela nová trasa D (Fitness jízda). Pořadatelé si vzali k srdci hlavní úkol KPŽ 2015 – bezpečnost rodin s dětmi na této trase. Nová Fitka proto minimalizovala mísení s trasami B a C. Trať povede jenom z části souběžně s delšími trasami. Výškový profil i krajina jsou zajímavější (294 m) a hlavně se jede více v lese. Jak už bylo zmíněno v úvodu, na zcela nový prostor pro své závodní řádění se mohu těšit děti i v rámci závodů Junior Trophy.


Trasa B, tedy trať hlavního závodu, mění každý rok svůj tvar, ať je to pro lepší průjezdnost, díky povětrnostním vlivům či uzávěrám. Zásadní a trvalou změnou bude úsek okolo Spálavy. Po jednání s pracovníky CHKO Nasavrky byla změněna trasa nad Spálavou - povede přes okraj obce Chloumek krásným žlebem na stávající trať. Další změnou je vylepšení výjezdu nad Prosečí u Seče za přebroděním řeky Chrudimky. Zmizí únavný půlkilometrový štěrk po svážnici.

 

Zázemí pro závodníky, jejich doprovod a fanoušky se na bývalé Ploché dráze každým rokem rozrůstá do většího a většího městečka s velkými stany. Najdete zde vynikající občerstvení, jídelnu Modré zóny České spořitelny, Bezpečnou zónou Kooperativy (mytí + servis kol, pánské a dámské sprchy), stan Škoda Auto s novinkami a soutěžemi pro dospělé i děti a spoustu prodejních stánků partnerů seriálu. Od loňského roku si zde dokonce každý po závodě může nechat vyprat v Prádelně Whirlpool své závodní oblečení! Obrovská plocha je určena pro dětské pozávodní aktivity (Modrá zóna se soutěžemi, Dětský klub s hračkami a tvořivou činností, Dřevěná dráha Pumptrack Chupa Chups k tréninku jízdy na kole, k dispozici je i velký stan LEGO s oblíbenými stavebnicemi.)


Hlavní pořadatelé Karel „Keňa“ Jeníček a Ivan Jeníček, kteří závod organizují od samého počátku, bikerům a fanouškům vzkazují: „Zveme Vás srdečně na krásnou „kultovní“ bikerskou akci, kterou máme moc rádi. Vezměte kolo, dejte si do těla a za jízdy se stihněte rozhlédnout po naší krásné krajině. Nebo přijďte fandit ne jenom do chrudimských ulic, ale i na trasu závodu! Těšíme se v Chrudimi v sobotu 22. srpna na startu! “


Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Posledním prázdninovým závodem KPŽ bude 19. ročník chrudimského Manitoua"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu