Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

14. ročník Bike Babího léta je za námi

25.8.2015 11:04

Už po několikáté se v rekreačním areálu jezera Kristýna u Hrádku nad Nisou konal tradiční horský marathón Babí léto. Počasí vyšlo ideálně, a proto nic nebránilo tomu, aby se letošní ročník povedl na jedničku.

Bookmark and Share

Organizátoři pro závodníky připravili tratě na 50 a 80 kilometrů v souladu s naším mottem: „Maximum přírody, minimum asfaltu.“ Oproti loňsku přibylo také několik nových atraktivních úseků, které ještě zvýšily fyzickou i technickou náročnost obou tras. Závodníci projížděli krásným okolím Lužických hor, Ještědského hřebenu či Janovického lesa.


Program započal již v pátek večer 21.8. v restauraci Panorama, kde probíhalo promítání o expedici v Rocky Mountain a Utahu 2014. Mohli jste se dozvědět mnoho zajímavého o nejlepších bikových trailech světa jako jsou Slickrock, Enchilada či Colorado trail.
 

V sobotu 22.8 se odehrával hlavní program. V přilehlém okolí jezera Kristýna si nejprve zazávodily děti rozdělení ve třech kategoriích.Na pět nejlepších čekaly krásné ceny od našich partnerů, nejlepší tři obdržely medaile. Poté si mohly jít zařádit na skákací hrad nebo do lanového centra.


V 11 hodin odstartoval hlavní závod s necelými 300 účastníky ve startovním poli různorodé úrovně a národnosti. Nejmladšímu bylo teprve 13. let, nejstaršímu dokonce 67. let! Mezi „nejvzácnější“ závodníky patřila závodnice z Nového Zélandu či hejtman Libereckého kraje.

 

Letošní ročník neměl ve startovní listině vyloženého favorita. Obhájce vítězství z předešlého ročníku Jan Matoušek navíc z technických důvodů závod nedokončil. Skupina největších adeptů na vítězství jela pospolu až k dělení tras. Na 50km trati se v čele osamostatnil Tomáš Berger, kterého společně pronásledovali Hendrich Zdeněk, Buri Vojtěch a Brňák Jan. Tomáš svůj šestiminutový náskok uhájil a radoval se suverénně z vítězství. Jeho tři pronásledovatelé se vešli v cíli do 13 sekund.

 

Na 80km trati jeli dlouho vyrovnaně Strnad Aleš s Filipem Rydvalem. Aleš Strnad nakonec Filipa „urval“ a zvítězil s náskokem jedné minuty. Za nimi se odehrával souboj o třetí příčku, který vyústil v nečekanou pointu. Kohl Martin i Farář Jan proťali cílovou čáru v naprosto shodném čase s přesností na setiny sekundy a na stupních vítězů tedy stáli oba. Martin Kohl, ale sportovně prohlásil, že si třetí místo zasloužil jeho soupeř, protože odtáhl posledních 30 kilometrů. Jak je vidět, letošní ročník byl nesmírně vyrovnaný souboj o stupně vítězů, možná nejvyrovnanější v celé čtrnáctileté historii.


Letošní tratě se ukázaly být ve spojení se slunným počasím velice náročné, zejména po fyzické stránce. Potvrdilo se, že označení „mountain bike hot chilli marathon“ užíváme oprávněně. Věřím, že se Babí léto stalo skutečnou výzvou, kterou si příští rok nenecháte ujít.
 

Za rok na shledanou! :-)

 

Kompletní výsledky naleznete zde: http://vysledky.timechip.cz/#2015/27/bike-babi-leto
 

Fotografie na našem facebokovém profilu

 

Vítězové 50 km:

 1. Berger Tomáš - 2:06:09
 2. Hendrich Zdeněk - 2:11:07
 3. Buri Vojtěch - 2:11:14

Vítězky 50 km:

 1. Šmejkalová Natálie - 2:27:16
 2. Mikulová Alžběta - 2:45:24
 3. Barešová Nikola - 2:49:49

Vítězové 80 km:

 1. Strnad Aleš - 3:08:06
 2. Rydval Filip - 3:09:42
 3. Farář Jan, Kohl Martin - oba ve shodném čase 3:13:54.51

Vítězky 80 km:

 1. Skrbková Jana - 3:45:19
 2. Marunde Reginna - 3:49:33
 3. Gerrie Jeanette - 3:54:40

Petra Cinkánová

Diskusní fórum pro: "14. ročník Bike Babího léta je za námi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz