Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mlýnice se vybarvuje

22.9.2015 09:27

Jsou závody, které musíte alespoň jednou v životě zkusit a pokořit. Mezi ně rozhodně patří blížící se Oderská Mlýnice České spořitelny, jejíž datum letos připadlo na poslední zářijovou sobotu.

Bookmark and Share

Kdo jednou přijel a zdolal pro bikery bájný krpál – Mlýnici, vrací se znovu a znovu, každý rok, protože ho uchvátí zdejší atmosféra na trati i v zázemí, nadšení lidé, vytrvalí bubeníci, klaksony a řízné zvuky řehtaček, plácačky a potlesk stovek fandících rukou, povzbudivé nápisy mizející metr za metrem pod gumami kol, zahřívací panáčky a pivní bufet na trati, frgále, koření, cukrová vata, popcorn a burgery v areálu letního tábora Spálovský mlýn... a ta nádherná krajina… Prostě Mlýnice vás má navěky v hrsti!

První ze dvou podzimních závodů KPŽ odstartuje všechny své trasy tradičně z Klokočůvku u Oder, přímo v areálu zázemí 26. 9. Vybrat si můžete ze tří tras. Dvě delší trasy B a C jsou totožné s těmi z předchozích ročníků. Proč také měnit to, co všem sedí. Trasa B měří 56 km (převýšení 1192 m) – start v 11:30, trasa C je dlouhá 34 km (převýšení 837 m) – startuje také v 11:30. Bikeři si na obou trasách dosyta užijí barevné babí léto Oderských vrchů, okolní vyfoukané kopečky, šťavnaté luky a spoustu pestrých cest mimo veškeré městské dění. A také zde půjde do tuhého. Soutěže Prestige Trophy a Team Prestige Trophy se blíží do svého finiše a stále není nic rozhodnuto.

Novinkou letošního roku je úplně nová trať Fitness jízdy – trasy D. Vyjížďka, které se mohou účastnit i děti s rodiči, startuje v 12:30, není příliš dlouhá, čítá 13 km, ale přeci jen, není zase úplně placatá (převýšení 395 m), takže to bude pro pohodáře tak akorát. Fitka zavede účastníky do nádherně položeného areálu farmy Klokočov, kde bude připraveno i lehké občerstvení s ochutnávkou sýrů z místní produkce. Určitě doporučujeme se na chvíli zastavit a vychutnat si nejen sýry, ale i jímavou okolní přírodu a výhledy do krajiny s pasoucími se koníky.

Na děti čeká tradičně prostorná louka vedle zázemí, kde se odehrají jedny z posledních bojů o čelní místa v jednotlivých kategoriích Junior Trophy 2015. Určitě se také mohou těšit na další díl Školy kola pod odborným vedením zkušených mistrů kola.

 

Pořadatelé v čele s osvědčenou dvojicí, Petrem a Zuzkou Konečnými závodem hlásí: Přípravy vrcholí! O víkendu proběhlo kompletní doznačení závodních tratí a také se „vybarví“ Mlýnice. Obrázky a vzkazy závodníkům na cestě Mlýnicí jsou jedním ze specifik zdejšího závodu, takže se i letos můžete těšit, co nového pod svými koly najdete. Anebo také vymýšlejte! Pro fanoušky budou opět připravené barevné křídy, takže originální vzkaz pro toho svého favorita můžete vytvořit přímo na místě vlastní rukou.

Neváhejte a přijeďte na kultovní závod do Oder nebo třeba rovnou na prodloužený víkend. Hezkých míst je zde spousta. Už teď máme nahlášenou účast několika českých cyklistických es – poměřit své síly na trati budete moci s tváří letošního ročníku, Jaroslavem Kulhavým a nechybět bude ani jeho bývalá stájová kolegyně, Tereza Huříková. Ta se naopakuj bude věnovat maximálně dětem při jejich dopoledním soutěžení a odpolední zábavě s kolem.

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, s.r.o.

Diskusní fórum pro: "Mlýnice se vybarvuje"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz |