Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Babí léto v Plzni

23.9.2015 10:25

Plzeňská padesátka přilákala na start více než 1750 amatérských bikerů i řadu slavných českých sportovních osobností. Hokejista Martin Straka, František Raboň, Jan Škarnitzl, Jan Vastl a celá řada dalších vynikajících českých cyklistů a příznivců horských kol se zúčastnila sobotního závodu Kolo pro život - Plzeňská 50.

Bookmark and Share

Vítězství si po neskutečném spurtu vybojoval Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade), který cíl proťal o pouhou jednu setinu vteřiny dříve než druhý Jiří Hudeček (SYMBIO+ Cannondale). V absolutním pořadí žen si opět velmi přesvědčivým způsobem vybojovala zlatou medaili letos fenomenální Anna Šmídová (Nilfisk ALTO pro cycling).


Všichni účastníci, kteří 19. 9. ráno přijížděli do Plzně, tak trochu s podivem sledovali mrak nad západočeskou metropolí. Teprve v centru zjistili, že je tu krásně čistý vzduch a deka nad čtvrtým největším městem republiky je mlha vypařující se z řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava. Dopolední chlad velmi rychle vystřídalo nádherné slunečné počasí a ideálních 24 stupňů pak vydrželo po celý den. Snad i kvůli tomu a díky dobré propagaci místních pořadatelů trhla Plzeňská padesátka účastnický rekord, když se na jednotlivé trasy přihlásilo o téměř 500 bikerů víc než loni.


Ještě než v 11:30 odstartoval z náměstí Republiky v centru města závod na hlavní 55km trasu, stihnul moderátor Michal Berka předat mikrofon vyhlášenému plzeňskému kliďasovi a pohodáři, jednomu z historicky nejúspěšnějších českých hokejistů, Martinu Strakovi, který všem popřál hezké zážitky na trati. K přání se přidal i cyklista František Raboň ml., který zdůraznil, že si jen přijel užít krásný den na kole. Pro bikery byla připravená dobře značená, hezká a hravá trať, na které nechyběl prudký výjezd a technický sjezd kopce Krkavec z obou směrů, kořenové pasáže, polosingletracky i jízda po hrázi rybníka, kde se nenechali ze svého zamyšlení vyrušit místní rybáři.


Od samého začátku až do zhruba 1/3 závodu jela na čele pohromadě poměrně velká skupina favoritů. Z ní se v prvním singlu, ve sjezdu do úzkého lesního úseku u Krkavce vykrystalizovala trojice Matouš Ulman, Jiří Hudeček a Jan Škarnitzl. Posledně jmenovaný po malé kolizi s větví mírně ztratil, a tak si dvojice ze „Spořky“ a „Symbia“ vytvořila malý náskok. Oba jezdci se poctivě střídali bez významných nástupů a ve svižném tempu se přihnali spolu až do cíle. Zde mohli diváci sledovat nervy drásající spurt o nejcennější kov. A závěrečný skok přes fotobuňku. Bronzovou příčku si vybojoval mladý Jan Rajchart (Česká spořitelna Accolade).

Matouš Ulman: „50 metrů před cílem, za obrubníkem už jsem tušil, že vyhraju, definitivně se rozhodlo až v cílovém špurtu. Čekal jsem, co na mě kluci ze Symbia vymyslí, dnes bylo znát, že tu Pavel (Boudný) nebyl. Musel jsem se spolehnout jen sám na sebe. Taky jsem nečekal, že se s Huďou tak rychle zbavíme ostatních. Asi nám taky trochu pomohlo, že Honza Škarnitzl, Honza Vastl, Martin Stošek a Strožík někde špatně odbočili a museli se vracet…“


O hodinu později než závodníci trasy B odstartovala přímo ze stanového městečka v zázemí kratší trasa na 35 km a Fitness jízda na 13 km. Podél trati je fanoušci, kterých bylo opravdu spousta na startu i později v cíli vyprovázeli potleskem a pozdravy a především děti z rodinných týmů ji nadšeně a odhodlaně odpovídaly. Na všech bylo vidět, že se těší na skvělý zážitek z jízdy, včetně paralympionika Michala Starka.


Trať dopoledních závodů dětí se letos přesunula hlouběji do parku před OC Plaza a určitě jí to prospělo. Děti si na kole vychutnaly pestrý terén, delší okruhy a také vynikající atmosféru, kterou spolu s fanoušky za „mlíkem“ KPŽ vykouzlil moderátor Lukáš Beděrka. Už před závodem starší děti pilovaly své jezdecké dovednosti na místních rampách v bike parku a vůbec po celý den měly neskutečně napilno.

 

Doprovodný program v městě piva byl našlapaný k prasknutí. Kromě Dětského klubu, soutěží v Modré zóně České spořitelny, pumptracku od Chupa Chups, Lego stánku a výukovém stanu První pomoci si spousta z nich vystála menší frontičku u stánku Techmania na jízdu na dvoukolkách Sagway, hodně účastníků využilo slev do ZOO a Dinoparku a také ukořistit podpisy Martina Straky, Michala Dvořáka a Franty Raboně. Kdo měl ještě síly, mohl třeba zkusit štěstí ve stánku Festiny v závodech Gold sprint.

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, s.r.o.

Diskusní fórum pro: "Babí léto v Plzni"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz