Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život vyvrcholí v Novém Městě na Moravě

29.9.2015 11:10

V sobotu 3. října má Kolo pro život v kalendáři letošní závěrečný závod Vysočina Arena Tour České spořitelny v Novém Městě na Moravě. Při loňské premiéře novoměstská zastávka Kola pro život nadchla skvělým zázemím jednoho z nejmodernějších sportovních areálů v ČR a atraktivní tratí, která prověřila fyzickou a technickou zdatnost všech účastníků.

Bookmark and Share

Areál Vysočina Areny je v cyklistickém světě známý především jako lokalita, kde se od roku 2011 pravidelně setkávají nejlepší MTB závodníci světa při závodech světového poháru. V červnu příštího roku se zde bude v této disciplíně konat historicky první mistrovství světa horských kol v ČR. V posledních letech se Vysočina Arena také proslavila v souvislosti s biatlonem. Areál je celoročně otevřený veřejnosti, v roce 2014 v přilehlém lese Ochoza vznikla 30 kilometrová síť stezek pro horská kola – tzv. singletracků. Z Vysočina Areny se tak stává nová mekka mountainbikingu a v ní Kolo pro život nemůže chybět. Nebude samozřejmě chybět ani kompletní zázemí závodu s bohatou nabídkou služeb, díky kterým si užijete závod za každého počasí.

Tratě letošního ročníku KPŽ v Novém Městě kopírují úspěšný loňský model. Jejich úvodní část vede po zaváděcím okruhu trati světového poháru horských kol. Tyto dva kilometry nejsou technicky nijak obtížné, ale svojí šířkou a fyzickou náročností pole přirozeně nadělí podle úrovně trénovanosti. Z lesa Ochoza pak trasy vedou přes Maršovice táhlým stoupáním do nejvýše položené obce Českomoravské vrchoviny, Studnice (801 m.n.m.) a dále se vinou malebnými lesy Pohledeckého polesí. Zvlněný profil zde střídají rychlé rovinaté úseky. Trasy B a C se pak opět spojí na společné občerstvovací stanici v obci Odranec odkud pokračují směr Kadov, Medlov zpět do Vysočina Areny. V novoměstském areálu vás na závěr ještě čeká 3 kilometrový biatlonový okruh, který vám dá na kole okusit náročnost tratí, na kterých v zimě závodí nejlepší světoví lyžaři a biatlonisté.

Na trase B nebudou chybět dvou nejlepší bikeři ČR, aspoň co se letošních cenných medailí týče – závěrečný podnik seriálu si nenechá ujít jeho letošní tvář a zlatý medialista z ME v maratonu horských kol 2015 Jaroslav Kulhavý a bronzový ze světového šampionátu v XCO 2015 Ondřej Cink. Kdo jim nebude v závodě stačit, může s nimi prohodit pár slov během odpolední autogramiády v areálu závodů.


O finanční prémie se tentokrát nepodělí jen 5 nejlepších můžů a 3 nejlepší ženy, ale bude oceněno hned 10 nejrychlejších mužů a 5 nejrychlejších žen. Celkem si mezi sebou rozdělí přes 23.000 Kč.

Pro Fitness jízdu (trasu D) jsme znovu vybrali co nejatraktivnější trať, díky které se dostanete do malebných zákoutí lesa Ochoza a poznáte vybrané úseky místní singletrackové sítě. Nebojte se, všechny úseky 15 kilometrového okruhu jsou bezpečné a nevyžadují speciální cyklistické dovednosti. Spíše se těšte na příjemné houpavé svezení, na které se nemusíte obávat vzít také své děti. Trať Fitness jízdy v Novém Městě je koncipována tak, aby si ji užili rodiče i děti.

Po loňském premiérovém ročníku jsme se rozhodli upravit trať dětských závodů tak, aby dětem umožnila lépe soutěžit. Nechybí zábavné úseky po dětském singletracku, ale výrazně jsme přidali míst, které mladým bikerům umožní předjíždět se a soutěžit. Okruh má okolo 600 metrů, znovu se startuje za novou administrativní budovou Vysočina Areny.

Závodem v Novém Městě vyvrcholí i průběžná soutěž seriálu Prestige Trophy a Team Prestige Trophy, kde jde, jak už z názvu vyplývá, o další prestiž, hmotné i finanční ceny. Po posledním závodě se také ukáže, komu bude patřit osobní automobil ŠKODA Fabia, který je hlavní cenou Finálové hry od České spořitelny. Jeho novým majitelem nemusí být ten nejrychlejší, ale nejšťastnější tipař. Chcete své štěstí zkusit i vy? Pouze při online registraci na závod (do půlnoci 28. 9. na webu www.kolopro.cz) máte letos svoji poslední šanci si tipnout odpověď na zdánlivě jednoduchou otázku,…

Těšíme se na Vás v Novém Městě na posledním letošním závodě KPŽ. Neváhejte s účastí, další závod se pojede až za víc než 6 měsíců!

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, s.r.o.

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život vyvrcholí v Novém Městě na Moravě"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |