Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Ohebný jako karbon, lehký jako hliník a silný jako ocel

10.11.2015 11:34

Myslíte, že karbon a hliník jsou materiály budoucnosti? Malá rodinná firma ze Španělska se snaží dokázat, že tomu tak není. Existuje materiál, který v Asii prověřila staletí a který má potenciál konkurovat v budoucnosti tradičním rámařským materiálům. Tímto materiálem je "obyčejný" bambus.

Bookmark and Share

V roce 1995 se v Argentině pokusil cyklistický fanoušek Antonio Campos sestavit vlastní

bambusové kolo. Povedlo se a tak ve svém koníčku pokračoval. S každým dalším pokusem se kvalita jeho bambusových kol zlepšovala. Po 10 letech, v roce 2005, odešel z Argentiny do Španělska a svého koníčka zprofesionalizoval natolik, že dnes se svým synem Tonim vyrábí jedinečná bambusová kola v rodinné firmě Bambu Campos Bikes (BCB).

 

Anntonio pracuje od té doby ve firmě na designu a materiálech, ze kterých kola vznikají a využívá k tomu léta praxe a svoji řemeslnou zručnost. Každý kousek je originálem ve špičkové kvalitě. Jeho snem je vidět bambusové kolo na každém rohu.

Proč zrovna bambus?

Materiál pochází z Asie, kde je jeho pevnost a životnost známá již staletí. Vzhledem k jeho anatomii tvořené miliony vláken je tento materiál vynikající pro výrobu kol. Bambus je lehký, odolný a pevný. Kola vyráběná z bambusu jsou lehká (váha rámů se pohybuje mezi 1300 a 1800 gramy), inovativní, s méně vibracemi. Bambusové kolo vyvolává zvědavost a překvapení.

Velký důraz je ve firmě kladen na vliv výroby na na životní prostředí. Kromě toho, že se bambus je 100% přírodní a obnovitelný zdroj, dokáže při růstu absorbovat velké množství CO2 z atmosféry. Dokonce i papír na etiketách je recyklovaný sloní trus z nepálského projektu Green Society Nepal.

Jaká kola lze z bambusu vyrobit?

Bambus nelimituje svými vlastnostmi k žádnému typu kol. V BCB vyrábějí základní tři modely: BCB Fixed s pevným převodem (tzv. festka), BCB Urbana pro městskou jízdu s převody a BCB Single Speed s volnoběžkou a torpédovou brzdou. Všechny umí přizpůsobit na přání zákazníka v geometrii, barvě i velikosti. Ceny bambusových kolo od BCB začínají na 1000 Euro a jsou vybaveny 3-letou záruku. Kromě kol vyrábějí v BCB také designově velmi povedený bambusový stojan na kolo.

 

Další fotografie bambusových kol BCB najdete v připojené fotogalerii.

Diskusní fórum pro: "Ohebný jako karbon, lehký jako hliník a silný jako ocel"

Názor Autor Datum a čas
RE: Ohebný jako karb... Honza V. 27. 11. 2015, 19:27
RE: Ohebný jako karb... Vladimír Hladík 11. 11. 2015, 09:58
RE: Ohebný jako karb... Vladimír Hladík 11. 11. 2015, 09:57

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |