Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklistická helma může dítěti zachránit život

19.11.2015 12:45

Jezdí Vaše dítko na kole po sídlišti nebo s ním vyrážíte na cyklistické výlety? Myslete na bezpečnost dítěte a chraňte ho při pádech. Kromě chráničů je nezbytnou součástí jeho cyklistické výbavy kvalitní helma. Poradíme Vám, podle čeho ji vybrat!

Bookmark and Share

Jak zjistit velikost helmy?

Cyklistické helmy nejsou určeny pouze pro malé cyklisty, ale i pro dítka na odrážedlech, v sedačkách na kole a ve vozíku za kolem. Jako první se zaměřte na velikost helmy: změřte dítěti obvod hlavy přes čelo, horizontálně a v nejširším místě. Helma vydrží dítěti cca dva roky, než bude potřeba pořídit větší.

Důležité části helmy

Moderní helmy jsou opatřeny upínacím systémem pásků, které se zapínají napevno pod bradou, aby se helma nesvezla při pádu z hlavy dolů. Některé helmy pro děti mají reflexní prvky nebo blikačky. To výrazně zvýší bezpečnost při jízdě za šera nebo za tmy. Všechny modely jsou opatřeny větracími otvory, které zajistí, že se hlava nepotí. V otvorech většinou bývá síťka proti vlétnutí hmyzu.

Výhodný nákup helem přes internet


Nepřeberné množství dětských cyklistických helem a dalšího příslušenství najdete na internetu, kde můžete platit různými způsoby – od klasické platby kartou, přes převod na účet až po bezpečné platby jako v hotovosti. Na helmě příliš nešetřete a nezapomeňte na pravidlo, že pokud dítě zažije nějaký větší pád, je důležité vyměnit helmu za novou.

Pozor na příliš těžké helmy

Helma se musí dítěti pohodlně nosit a výrazně v tom pomůže její hmotnost. Při cyklistických výletech ji mívá na hlavě i celý den, proto by neměla být příliš těžká. Váha začíná na 220 gramech a většinou nepřekročí 270 gramů. Pro pocit pohodlí přispívají měkké, odnímatelné výstelky helmy. Ty mají tu výhodu, že je můžete v případě potřeby vyprat.

Čepice pod helmou za chladného počasí

A jak chránit hlavu v helmě za chladného počasí? Pokud má dítko v helmě rezervu, může si pod ni vzít tenčí čepici. Zkuste se na internetu podívat třeba po termočepicích s plochými švy. Stejně dobře poslouží tzv. tunely, z nichž uděláte šálu, čelenku, čepici nebo kuklu.

Diskusní fórum pro: "Cyklistická helma může dítěti zachránit život"

Názor Autor Datum a čas
RE: Cyklistická helm... Luboš 19. 11. 2015, 13:35

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |