Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařské koruny 2015, díl 1. valašský

19.2.2016 10:49

Podívejte se na projekty Vrchařské koruny pohledem úspěšného účastníka všech čtyř korun v roce 2015. Čeká vás zajímavé srovnání.

Bookmark and Share

Bludný

 

Vrchařská koruna Valašska má za sebou tři ročníky a neuvěřitelný vzestup, o čemž se psalo již v článku Vrchařská koruna Valašska zažívá boom. Inspirativní myšlenku převzali také v Jižních Čechách, Vysočině a v Jeseníkách, kde se vloni jel první ročník. Díky synovi Metúdovi – 12 let a neteři Heli – 14 let, jsem měl možnost všechny čtyři projekty srovnat.

 

Na začátku května jsem se pustil  s Metúdem a Helou do zpočátku neuskutečnitelné myšlenky. Zdolat celkem 110 vrcholů, které byly vypsány v rámci všech vrchařských korun. Časově jsme tomu obětovali téměř celou cyklistickou sezónu, nicméně jsme si to zatraceně užili.


Než se pustím do popisu zážitků, rád bych poděkoval také SHOCartu. Využili jsme ke všem výletům turistický atlas ČR  - první verzi. Úžasné mapové dílo, když si ho pravidelně aktualizujete. Nevěřili byste, kolik se toho od vydání první verze změnilo. Tak věřte, že hodně, my jsme to viděli :-) a naše zážitky díky tomuto atlasu byly umocněny. Pro letošní rok jsem si ale již objednal jejich novou cykloturistickou edici.


Vrchařská koruna Valašska - VKV. Nebudu ji obsáhle popisovat, info již poskytnul výše zmíněný článek. Takže stručně: Zatímco nejrychlejší sběrači vrcholů Sváťa Božák a Pavel Chuchma zdodali vše ve sněhu, my jsme si počkali na začátek května na příznivější podmínky. Během 20 dnů jsme si udělali asi 14 výletů. Blízké vrcholy Valmezu (pozn. red Valašského Meziříčí) jsme si dávali po jednom z domu ve všedních dnech, při velkých výletech o víkendu jsme zvládli i šest či sedm, což byly tůry okolo 80 km s pěkným převýšením.

 

Mládežníci u VKV mají speciální kategorii a musí místo obvyklých 20 vrcholů zdolat celkem 50 kopců. Motivační hranicí pro děti na získání dárků při vyhlášení bylo již 5 vrcholů a za 10 ještě nějaké bonusy. Další metou pak již bylo zmíněných 50 vrcholů. Všechny dětské vrcholy se naštěstí nacházely na přibližně stejně velkém území jako vrcholy dospělé. Počet vrcholů tak narůstal docela rychle.

 

Pohoda na Sirákově

 

Postupně jsme projeli všechny hlavní hřebeny Valašska. Úžasné bylo pozorovat, jak se děti velmi zlepšovaly fyzicky i technicky. Trošku jsem znervózněl, když jsme sjížděli z Holého vrchu 65 km/h po louce, ale brzy oba dostali na dalších dvou výletech lekci. Metúd se položil ve sjezdu z Tesáku do Rajnochovic na asfaltu a Hela hodila saltíčko do kapradí na Javornickém hřebenu. Metúdovi se nejdříve zahojilo sebevědomí, Heli oděrky. Prostě výchovné pády. I když ten Metúdůvpád vypadal opravdu ošklivě a i téměř po roce jsou šrámy stále vidět. Někdy výchova bolí.


V celkovém účtování Hela stihla být nejrychlejším středoškolákem, pro Metúda zbyl v rychlosti objetí všech vrcholů 3. flek. Mezi účastníky ze základních škol získala VKV několikanásobně větší úspěch než u škol středních. Jako „domácí“ mám pro VKV jen slova chvály. Původní myšlenku namotivovat lidi k výletům organizátoři podpořili různými vyjížďkami se slavnými cyklisty a sponzory, díky nimž se daří dodat celé akci mimořádný punc. Závěrečné vyhlášení letos bylo opravdu velké. Přeji do dalšího roku organizátorům další účastnické rekordy a zajímavosti. Dělají to z lásky k cyklistice a k Valašsku a já jim fandím.
 

pokračování příště...

Tonda Liebel

Diskusní fórum pro: "Vrchařské koruny 2015, díl 1. valašský"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz