Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Noční stopu Valachy vyhrál Tomáš Lichý

29.2.2016 09:53

VELKÉ KARLOVICE – Tomáš Lichý se stal vítězem NOČNÍ STOPY VALACHY – úvodní akce seriálu VALACHY TOUR 2016, která se konala v sobotu 27. února ve Velkých Karlovicích. Mezi ženami obsadila první místo Kristína-Néč Lapinová.

Bookmark and Share

Původně plánovaný závod na běžkách byl pro nedostatek přírodního sněhu změněn na závod v terénním běhu, což ovšem nijak neubralo atmosféře ani návštěvnosti. Na trasu 11 km, vedenou po lesních cestách a cyklostezce Bečva, vyrazilo po setmění 190 závodníků s čelovkami, startovalo se intervalově po 10 sekundách od hotelu Galik. Vedle toho se zapojilo dalších téměř 130 dětí do odpoledních dětských závodů na kratší vzdálenosti.


„Stejnou situaci jsme zažili i v roce 2014, tehdy se také závodilo v běhu, přírodě zkrátka neporučíme. Někoho možná změna disciplíny odradila, mnohé jiné naopak na poslední chvíli přilákala,“ poznamenal prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


To byl i případ vítěze Tomáše Lichého, jenž pravidelně vyhrává čistě běžecké závody VALACHY TOUR: „Neustále jsem sledoval vývoj počasí a když se nakonec rozhodlo pro běh, na poslední chvíli jsem se přihlásil. Trať byla hezká, dobře značená, pro mě nepříliš náročná, na druhou stranu jsem do závodu i tak musel dát vše, protože při intervalovém startu nikdy nevíte, jak jste na tom v celkovém pořadí, a nemůžete taktizovat. Já sám jsem to na začátku trochu přehnal a poslední tři kilometry byly horší, ale vyšlo to,“ pochvaloval si Tomáš Lichý, který 11 km s převýšením 207 metrů zaběhl za 38:23 minut. Druhé a třetí místo obsadili Petr Lukeš a Adam Gaura.


Nejúspěšnější žena, slovenská triatletka a loňská vítězka VALACHY TOUR Kristína Néč-Lapinová prozradila, že i jí přišla změna disciplíny vhod. „Ze všech pěti akcí seriálu VALACHY TOUR jsou pro mě běžky nejslabší disciplínou, takže jsem ráda, že hned na úvod jsem si mohla pojistit dobrý bodový výsledek,“ konstatovala Kristína Néč-Lapinová, kterou bavila i atmosféra nočního závodu. „Takový závod jsem dosud absolvovala jen jednou, je to moc pěkný zážitek, velmi se mi NOČNÍ STOPA líbila. Navíc už jsem se k vám těšila i na na vaše skvělé valašské frgály,“ poznamenala Lapinová. Druhé místo obsadila vítězka prvních dvou ročníků VALACHY TOUR Lucie Gruchalová, třetí byla Eva Galaczová.

Seriál VALACHY TOUR zahrnuje celkem pět závodů v různých disciplínách, propojených bodovým hodnocením v dospělých i dětských věkových kategoriích. Další akcí bude v sobotu 7. května VALACHY DUATLON, opět se startem a cílem u hotelu Galik.


„Rádi bychom se při této příležitosti pokusili o zápis do české knihy rekordů. Již loni se VALACHY DUATLON stal díky účasti 278 dospělých a 200 dětí největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice. Letos bychom se chtěli pokusit stvrdit tento rekord oficiálně. Všechny sportovce srdečně zveme – natrénujte, přijďte si zazávodit a pomozte vytvořit nový český rekord,“ vyzval prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Výsledky NOČNÍ STOPY VALACHY:

Muži

  1. Tomáš Lichý – Salomon Svetbehu.cz - 0:38:23
  2. Petr Lukeš – SSK Vítkovice 0:39:02
  3. Adam Gaura – TJ TŽ Třinec 0:40:16

Ženy

  1. Kristína Néč-Lapinová – Rocktechnik – 0:47:55
  2. Lucie Gruchalová – LowellPro Šafrata Bohumín – 0:49:21
  3. Eva Galaczová – TJ TŽ Třinec – 0:51:05

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Noční stopu Valachy vyhrál Tomáš Lichý"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz