Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na nejstarší dálkový běh můžete vyrazit i na kole

3.3.2016 14:36

61. ročník nejstaršího a nejdelšího českého dálkového běhu, Krkonošská 70 LAWI, startuje v sobotu 5. března ze Špindlu. Závod, který je popáté zařazen do série zimních závodů na běžkách ČUS – Stopa pro život, rozprostře své zázemí tradičně v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.

Bookmark and Share

Na programu jsou trasy 70, 50 a 25 km pro běžkaře, připravený je i 25 kilometrový závod pro cyklisty na fatbikách. Kouzlo závodu nespočívá pouze v úžasné historii a krásné přírodě, ale také v technicky i fyzicky náročné trati vedoucí po hřebenech Krkonoš.

 

Na 70 km trať se vydávají pouze pětičlenné mužské (nebo smíšené) hlídky, a to s ohledem na bezpečnost účastníků. Pokud bude běžkařům přát počasí, mohou si vychutnat nezapomenutelné výhledy na Sněžku a Obří důl, ale může také pořádně sněžit a foukat. To je důvod, proč nejdelší trať K70 mohou absolvovat pouze hlídky. Je zde záruka, že si členové týmu mohou v případě nouze navzájem pomoci. Navíc z kontrolních stanovišť může tým vyrazit vždy až v plném počtu.

50 km s 25 km trať si pak mohou vyzkoušet vedle družstev i jednotlivci. Trať se každým rokem pečlivě značí a pořadatelé drží dozor nad nebezpečnými či nepřehlednými úseky. Běžkaři během jednoho závodu projíždějí třemi velkými ski areály: Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Černá hora, takže o diváky a fanoušky je postaráno. Závody se jedou volným stylem.


Druhým rokem se na nejkratší trasu mohou vydat i závodníci na zimních cyklistických speciálech s tlustými plášti, pro které je pro tento závod vyjednána výjimka.

Skvělé služby pro závodníky v nadstandardně vybaveném zázemí závodů jsou kromě perfektně upravených tratí hlavní devizou seriálu Stopa pro život. V areálu najdete velký vyhřívaný stan s kvalitní kuchyní a prostornou jídelnou, kavárnu, teplé nápoje i prodejní stánky. Vítanou službou je vyhřívaná převlékárna a bezplatná úschovna lyží a oblečení, v rámci startovného je závodníkům nabízen bezplatný servis a mazání lyží a nechybí ani dárek pro každého závodníka.

V posledních dnech dostávají i Krkonoše příděl čerstvého sněhu, všichni zájemci o start v tomto legendárním závodě nemusí váhat a svůj sobotní program si směle naplánovat. Pořadatelé očekávají účast atakující opět tisícovou hranici, zájemci o start se stále mohou registrovat v pátek od 15 do 21hod nebo v sobotu v den konání akce od 6 do 7 hod ráno ve Svatém Petru v zázemí akce.

Přijeďte i vy pokořit jednu z tras Krkonošské 70 Lawi, nezáleží na tom, zda pojedete na čas a nebo na trati strávíte s přáteli celý den a poctivě se zastavíte a občerstvíte u každé z horských bud, které na trati potkáte.

Základní informace:

  •  
  • Termín: 5. března 2016
  • Místo, start, cíl: Špindlerův Mlýn – areál Svatý Petr
  • Parking: centrální parkoviště Hromovka, cca 500 m od startu
  • Prezence a registrace na místě: vyhřívaný stan v areálu Svatý Petr, pátek 15:00 – 21:00, sobota 6:00 – 7:30

Závody a starty, sobota 5. 3. 2016:

  • 8:00 – start závodu hlídek na 70, 50 a 25 km (intervalový start, každých 30s 3 družstva dle startovních čísel)
  • 8:45 – Start závodu jednotlivců na 50 a 25 km
  • 9:00 – Start závodu fatbiků na 25 km
  • Slavnostní vyhlášení: 15:00 – Slavnostní vyhlášení areál Svatý Petr

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Na nejstarší dálkový běh můžete vyrazit i na kole"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu