Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařská koruna Valašska už i pro handicapované

9.3.2016 12:25

Už jen pár týdnů zbývá do startu 4. ročníku masové cykloturistické akce Vrchařská koruna Valašska (VKV). Letos premiérově pořadatelé zařadili kategorii speciálně pro handicapované cyklisty a pomýšlejí na další růst projektu, do nějž se vloni zapsalo na téměř 500 bikerů.

Bookmark and Share

Smysl VKV
Projekt VKV vznikl v roce 2013 jako komorní akce kamarádů kolem jeho tvůrce Adama Hlocha ze Vsetína. Smyslem VKV je ve stanoveném časovém období zdolat na kole předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku, na každém si pořídit selfie a kompletní dokumentaci následně zaslat e-mailem pořadatelům. Splněním podmínek se biker stává držitelem VKV. Ta není primárně soutěží, ale zejména motivačním prvkem pro veřejnost, aby sportovala (jezdila na kole) a přitom poznávala krásy Valašska. Je tedy na každém z účastníků, kdy se na jednotlivé vrcholy vypraví či jakou zvolí trasu. Vše je založeno na dobrovolnosti.

 

Raketový vzestup
Jak už bylo naznačeno, premiérový ročník 2013 byl komorní. Myšlenka VKV se přesto začala šířit i mezi  do té doby nezasvěcené bikery. Nakonec kompletních 20 vrcholů zdolalo 21 bikerů. Následující rok již i díky významnější mediální kampani dokončilo 137 cyklistů a vloni, kdy byla poprvé vypsána i kategorie VKV Junior, určená žákům základních a středních škol, se do VKV zapojilo již 477 bikerů.


Rok 2016 i pro handicapované

Start 4. ročníku se nezadržitelně blíží. Začíná 2. dubna a končí 30. listopadu. Bikeři budou v hlavní kategorii tradičně zdolávat 20 vrcholů, jejichž přehled naleznete na webových stránkách VKV. Samozřejmostí je 2. ročník mládežnické kategorie VKV Junior. Ta má vypsáno stejně jako vloni dokonce 50 vrcholů, přičemž k získání ocenění postačí zdolat 5 z nich. Novinkou, kterou letos pořadatelé připravili, je kategorii pro handicapované cyklisty (bez rozdílu handicapu) - tzv. VKV Bez bariér. Její účastníci mají vypsáno 10 vrcholů s asfaltovým přístupem. Pro absolvování této kategorie je třeba zdolat kompletní desítku vrcholů.


VKV podpoří i König a Hansen

Účastníci VKV si již zvykli, že součástí projektu jsou veřejné vyjížďky s jeho patrony. Těmi jsou stejně jako vloni reprezentanti ČR v cross country na horských kolech Tereza Němcová-Huříková, Tomáš Paprstka a Barbora Machulková, nejlepší český ultracyklista Svatopluk Božák a světově uznávaný propagátor jízdy na vysokém kole Josef Zimovčák. Nově se mezi patrony zařazují elitní profesionální  silniční cyklisté Leopold König a Adam Hansen. Všichni jmenovaní přislíbili vyhradit si během roku čas na veřejnou vyjížďku k podpoře VKV. „I když většina z nich má program našlapaný, věřím, že alespoň s většinou z nich na vyjížďku skutečně vydáme. Prozatím máme potvrzeny dva termíny s Josefem Zimovčákem, a to 21. května a 23. července. První uvedená bude určena především pro děti,“ uvedl hlavní organizátor VKV Adam Hloch.


VKV evokovala vznik dalších korun
Myšlenka VKV zaujala bikery nejen na Valašsku, ale i daleko za jeho hranicemi. Svědčí o tom nejen každoroční přehled držitelů a destinací, odkud pocházejí, ale i vznik sesterských projektů. Už vloni si premiérový ročník odbyly Vrchařská koruna Jesenicka, Vrchařská koruna Vysočiny a Vrchařská koruna jižních Čech. Letos se rozjedou další čtyři: Vrchárska koruna Trenčianska, Vrchařská koruna Krnovska, Vrchárska koruna Žilinská a Vrchařská koruna Drahanské vrchoviny. Na příští rok se plánuje rozšíření do dalších lokalit - Prahy a Královéhradecka. Kompletní přehled všech Korun včetně podmínek pro rozšíření do dalších „nepolíbených“ regionů lze najít na rozcestníku www.vk-bike.eu.

Adam Hloch a Michal Horský
Vrchařská koruna Valašska, z. s.

Diskusní fórum pro: "Vrchařská koruna Valašska už i pro handicapované"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz