Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Karlův běh uzavře letošní Stopu

11.3.2016 10:37

45. ročník Karlova běhu České spořitelny uzavře o víkendu na Božím Daru letošní Stopu. Pořadatelé z lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary během tohoto týdne postupně upřesňují detaily posledního závodu série ČUS - Stopa pro život 2016.

Bookmark and Share

Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři i místní se těší, že se spolu se závodníky rozloučí s letošní vrtkavou zimní běžkařskou sezónou právě na oblíbeném Karlovi. V posledních dnech napadlo v Krušných horách 20 cm čerstvého sněhu, trasy jsou krásně upravené, sněhu je dostatek, a tak se místní prohánějí po božidarských pláních a okolních lesích. A další skvělá zpráva pro ty, kteří váhají. Zvýhodněná cena startovného bude platit i v den závodu při registraci na místě! Závod, který byl přeložený z třetího únorového víkendu se tedy určitě v novém, náhradní termínu uskuteční v plném rozsahu, na upravených tratích.

Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Otci vlasti, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách. S nápadem uspořádat v okolí Božího Daru dálkový lyžařský běh, který měl být obdobou švédského „Vasáku“, přišli na konci 60. let místní fandové běžeckého lyžování – Jan Praveček starší a Jiří Čáslavský.

V uvolněné společenské atmosféře se jim podařilo prosadit nepolitické pojmenování po nejslavnějším českém panovníkovi, Karlovi IV. Ten je také v logu závodu, přestože v prvních ročnících byl symbolem závodu sněhulák na lyžích s královskou korunou. Závod, jehož název i logo připomínají Otce vlasti se proto zařadil mezi Karlovské regionální akce za sportem i poznáním,oslavující letošní 700. výročí narození českého nejslavnějšího vladaře, podporované agenturou Czech Tourism. Na počest zakladatelů se sobotní závod volným stylem koná jako Memoriál Jana Pravečka a nedělní závod klasickým stylem jako Memoriál Jiřího Čáslavského.

Karlův běh je součástí seriálu závodů Stopa pro život od prvního ročníku. Letos se tedy krušnohorský lauf jede pod křídly Stopy pošesté, připravený je nabitý běžkařský program i vložený závod na horských kolech s tlustými plášti na 22 km.

Zázemí areálu bude umístěno přimo na náměstí nejvýše položené obce v Čechách, Božím Daru. Účastníci závodu mohou zdarma využít nadstandardní zázemí, se službami, které závody série Stopy poskytují: vyhřívaná převlékací místnost zvlášť pro muže a ženy s úschovnou oblečení a lyží v Základně 211, bezplatný základní mazací servis ve Ski servisu České spořitelny, půjčovna základního lyžařského vybavení a testovací centrum Rossignol.

Na trati závodu potkáte bohatě zásobené občerstvovací stanice s výživovými doplňky a nápoji od firmy Nutrend a v cíli závodu slouží pro všechny závodníky i ostatní návštěvníky vyhřívaný velkokapacitní stany s jídelnou, barem, kavárnou a prodejními stánky partnerů. Každý účastník závodu dostane na prezenci dárek jako poděkování za účast v závodě Karlův běh z dílny Lawi.

Prezence bude umístěna na radnici v Božím Daru. Start a cíl bude na Božím Daru u hřbitova včetně závodů pro děti. Toto místo je vzdálené od náměstí cca 250 m. Závod pro dospělé se pojede na 13 km okruhu, s tím, že se nebude zajíždět zpět na Boží Dar, ale bude se to točit a pojede se do 2., respektive 3. okruhu.


Základní informace:


Termín: 12. – 13. března 2016
Místo, start, cíl: Boží Dar  v Krušných horách
Parking: vymezené odstavné parkovací plochy Boží Dar a příjezdové komunikace
Prezence a registrace na místě:
Obecní úřad Boží Dar, pátek 16:00 – 20:00, sobota 7:30 – 16:00, neděle 7:30 – 9:30


Závody a starty – sobota:
Od 10:00 – starty dětských závodů na 0,5 , 1,5, 5, 13 km
11:00 – start závodu na 22 km volně, Memoriál Jana Pravečka
11:15 – Start závodu fatbiků na 22 km
13:00 – start Open jízda


Závody a starty – neděle:

10:30 – start závodu na 22 km klasicky
11:00 – start závodu na 31 km klasicky, Memoriál Jiřího Čáslavského


Slavnostní vyhlášení:
14:30 – slavnostní vyhlášení sobota, 15:00 – slavnostní vyhlášení neděle

Více infromací na www.stopaprozivot.cz a facebooku.

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Karlův běh uzavře letošní Stopu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |