Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak se vybavit na vícedenní cykloakci

24.3.2016 10:44

Také se již nemůžete dočkat, až vyrazíte v létě na kolo na vícedenní výlet ? Pokud se chystáte vyrazit "na těžko" a veškeré nezbytné věci na spaní a vaření si povezete s sebou, máme pro vás pár tipů, jak se vybavit.

Bookmark and Share

Samozřejmostí před takovou cestou je určitě řádně prohlédnuté, ošetřené kolo a nezbytný servisní materiál pro případ defektu a dalších možných komplikací. Nejdůležitější součástí pro tento typ akcí jsou však spolehlivé cyklobrašny. Nejoblíbenějšími jsou v současné době modely české firmy Sport Arsenal. Před koupí cyklobrašen se ujistěte, zda máte k dispozici pro své kolo vhodný nosič, na který je budete instalovat. Zmiňovaný Sport Arsenal dodává různé typy nosičů. Od těch pro rekreační turistiku až po nejnáročnější expedice s velkou nosností a odolností. Součástí všech modelů jsou praktické "gumicuky" pro další zajištění nákladu, nebo třeba pro uchycení karimatky. 

 

velkoobjemová brašna art. 312Co se týče brašen na nosič, tam je výběr velmi široký. Můžete nosič osadit jednoduchou brašnou na horní část nosiče, do které se vám vejde maximálně spacák a pár kousků oblečení. Stejně tak si ale můžete vybrat trojdílný model, do kterého dáte spacák, oblečení, jídlo a navrch ještě připevníte stan, nebo karimatku. Součástí většiny brašen je integrovaná pláštěnka a  například velkoobjemová brašna art. 312 je již vyrobená celá z vodotěsného materiálu. Najdete na nich i takové vychytávky, jako je popruh pro přenášení na rameni či kapsu na mapu či cyklistickou lahev. Samozřejmostí jsou reflexní bezpečColeman Bikernostní prvky a pogumované části, chránící proti oděru.

 

Spacák

Pokud cestujete v teplých oblastech nebo u nás v létě, budete se určitě poohlížet po těch z kategorie „ultralight” a hmotností kolem 1 kg. Mezi spacáky v tomto ohledu vynikají zejména modely od českého Prima Outdoor. Například Prima Mini 500, 700 nebo 900. Velmi oblíbeným nejenom mezi cykloturisty je také Coleman Biker. Ten kromě dobrých izolačních parametrů vyniká také tím, že je dodáván v nepromokavém lodním obalu.
 

Stan

Co se týče stanu, tak zde je volba neméně důležitá a opět vychází z toho, v jaké oblasti se budete pohybovat. Každopádně doporučujeme některý dvouplášťový model s co nejvyššími hodnotami voděodolnosti. Například Coleman Aravis 2 je typickým zástupcem této kategorie. Jde o lehký stan vhodný pro cyklisty. Do dvou bočních apsid bezpečně uložíte batohy a dostatečně odvětrají stan.

 

Coleman Aravis 2

Pinguin Peak 38

 

Karimatka

Pokud používáte klasickou pěnovou, nemůžete se sbalitelností nijak „kouzlit”. Pokud si však plánujete pořídit nějakou kompaktní a lehkou samonafukovací karimatku, máme pro vás také několik tipů. Například náchodský Pinguin nebo královehradecká firma Yate nabízí několik typů, které můžete při balení přehnout napolovic a srolovat do malého balíčku. Třeba model Pinguin Peak 38 váží 0,9 kg a nabízí pohodlný spánek na 3,8cm vysoké matraci.

 

S chutí do balení, ať můžete brzy vyrazit!
                                  

Petr Jakubes

Trekshop.cz

Diskusní fórum pro: "Jak se vybavit na vícedenní cykloakci"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz