Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Enervit 50 Podralsko již v sobotu 16.4.2016

11.4.2016 10:01

Maraton ENERVIT 50 PODRALSKO odstartuje již v sobotu 16.4.2016, v pravé poledne z Osečné. Na co se mohou závodníci těšit?

Bookmark and Share

Maraton je prvním rokem zařazen do GALAXY SÉRIE a je jeho první zastávkou. Díky tomu  doznala původní trať změny a hlavně se prodloužila na 58 km. Další novinkou je zařazení krátké trati na 25 km.

 

Závodníci odstartují v aleji u hřbitova. Po 4 km jízdy zvlněným profilem, odbočí vlevo a projedou po zpevněné cestě 5 km Čertovým Žlebem. Na výjezdu na ně čeká občerstvovací stanice, kterou s největší pravděpodobností použijí až ve druhém kole. Zde odbočují vpravo a začínají stoupat v protisměru trati předešlých ročníků až ke křížku, kde se napojí na původní zaváděcí okruh a parádním sjezdem se přiblíží k památníku U Sochora. Zde opět vpravo a sjede se za Hamr na Jezeře, kde se trať napojí na cyklostezku, která závodníky z krátké trati 25 km přivede až k cíli.

 

Dlouhá trať pokračuje do druhého okruhu, kde po občerstvení za Čertovým Žlebem se závodníci pustí do stoupání, kde na horizontu se jim odkryjí krásná panoramata Bezdězu a Ralska. Bývalým vojenským prostorem projedou krajem obce Hvězdov a po odbočení vpravo budou míjet rybníky, které odbočením vlevo opustí a budou mířit znovu, ale tentokrát z druhé strany k památníku U Sochora. Zde odbočením vlevo se napojí na zaváděcí okruh a míří po cyklostezce do cíle, který je umístěn na školním hřišti ZŠ v Osečné. 


Trať je technicky jednoduchá, připravená opravdu pro každého, kdo se chce na začátku sezóny svézt v hezkém prostředí bývalého vojenského prostoru Ralsko.
 

Čas v cíli změří čipovou technologií osvědčená firma SPORT BASE. Výsledky jsou k dispozici po 20 minutách dojezdu do cíle. Občerstvení na trati i v cíli, včetně hodnotných cen pro vítěze zajišťuje firma ENERVIT. Zasycení v podobě gulášové polévky bude připraveno ve školní jídelně. Při čekání na vyhlášení nejlepších a tradiční tombolu, si mohou všichni změřit síly ve vloženém závodu GOLD SPRINT na stacionárních kolech. Odměnou pro nejrychlejší budou  cyklodresy od  firmy ALISY.


Své děti nenechávejte doma. V Osečné bude pro ně připravený dětský závod. Mohou se zúčastnit děti ve věku od 2 do 14 let. Děti budou rozděleny do 13 kategorií. Tratě odpovídají délkou a technickou náročností jejich schopnostem.


Předpověď slibuje slunečné a příjemně teplé počasí. Co více si přát pro pohodově strávenou sobotu plnou sportu?

 

Na všechny cyklisty se těší team SpinFitu Liberec a GALAXY SÉRIE.
 

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Enervit 50 Podralsko již v sobotu 16.4.2016"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz