Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jihlavská 24 MTB se blíží – tak kdo víc?

25.4.2016 08:23

Už tě taky nebaví soutěžit o to, kdo míň? Tedy, kdo stráví méně času na trati? Tak proč to jednou neudělat trochu jinak. Čas je dán všem stejně – 24 hodin, pro slabší povahy je k dispozici polovina, tedy 12hodinovka. Pro tu jsem se letos „pro sichr“ zkušebně rozhodl i já.

Bookmark and Share

Zkusím vydržet na osmikilometrovém okruhu v Jihlavě celých 12 hodin a ujet co nejvíc kilometrů. Tak tohle, pánové a dámy, nebude jen test fyzičky. Mám ten dojem, že v Jihlavě dojde hlavně k prověření odolnosti psychické…
 
Pojďte se se mnou podívat, co k samotnému závodu říkají pořadatelé.

„Tradiční vytrvalostní závod na horských kolech Jihlavská 24 MTB se letos uskuteční o víkendu 21. a 22. května. Věříme, že tento termín přinese závodníkům příznivé počasí s nádechem blížícího se léta.“ (No, dobrá, na léto se těším.)

Richard Dostál z pořadatelského týmu pokračuje: „I letos dojde k několika úpravám. Hned ta první bude bezpochyby vítána. Kemp pro všechny závodníky bude v areálu Amfiteátru na Heulose. Velká louka pro všechny. Dokonalé zázemí s toaletami a přímo v areálu bohaté občerstvením v pivovarských stanech již od pátečního večera. Dojde i úpravě okruhu. Vrátíme se zpět na úsek nazvaný Džungle pod Brněnským mostem. Kvůli stavebním úpravám však bude platit spíš přívlastek Betonová džungle. Trať povede na hradební parkán, kde nás čekají krásné, zbrusu nové, schody.“ (Cože, schody? Jednou, dvakrát, budiž…ale takhle třeba 15x za sebou. Po osmi hodinách jízdy nejen že nebudu vědět, jak se drží řídítka, obávám se, že budu přemýšlet nad tím, zda se na schody najíždí nejprve předním, nebo raději zadním kolem…) 

 

A aby to nebylo málo: „Znovu zařadíme adrenalinový sjezd těsně před koncem okruhu při sjezdu z ulice Na stoupách nazvaný po loňsku Honzíkova cesta..“ (Ten název mě dost děsí…).

„Přihlášky na letošní ročník Jihlavské 24 MTB, jehož spolupořadatelem je Město Jihlava jsme spustili 1. března. Potěšil nás velký zájem o účast v závodě. Ceny startovného zůstávají stejné jako v předchozích letech. Přihlášení a v regulované míře i jejich doprovod budou mít zdarma  páteční doprovodný hudební festival, na kterém se představí kapely El´Brkas a Keks." (Kulturní nabídku asi tentokrát výjimečně přijmu, přece jen, na tento závod je potřeba se zodpovědně připravit). „ Hlavní hvězdou večera bude orchestr The Tap Tap složený ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu v Praze. Zahájení závodu bude ve velkolepém stylu: Kolo vedle kola!“ (Tak to jediné trochu znám…)

Ceny startovného    do 3. května    po 3. květnu
Závod na 24 hodin    900,-        1200,-
Závod na 12 hodin    700,-        900,-

Startovné zahrnuje: startovní číslo se jménem, občerstvení po celou dobu závodu (zdarma kompletně občerstvovací stanice a teplé jídlo, nápoje) zdravotní a technickou pomoc, měření času, ubytovací a parkovací poplatky, mytí kol, vstup na doprovodný kulturní program v pátek a v sobotu do prostoru letního kina. V případě neúčasti se startovné nevrací.

Takže, vážení, rukavice byla hozena. S kým se sejdu 21. května v Jihlavě?
 

Lucian Otáhal

Diskusní fórum pro: "Jihlavská 24 MTB se blíží – tak kdo víc?"

Názor Autor Datum a čas
RE: Jihlavská 24 MTB... Petr Petrilak 27. 4. 2016, 07:38

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |