Cykloserver.cz

Aktuality

Galaxy CykloŠvec JF AutoCentrum Ecomodula 2016 o kolo GALAXY

26.4.2016 14:51

21.dubna 2016 se uskutečnil v Písku na trati vedené areály CykloŠvec, U Hřebčince a JF AutoCentrum FIAT cyklistický závod dětí a mládeže – Memoriál Luboše Kučery o hlavní cenu horské kolo Galaxy. Byl připomínkou tohoto organizátora sportovních a kulturních akcí, od jehož tragického úmrtí uplyne letos deset let. Závod byl současně prvním závodem Jihočeského poháru MTB

Bookmark and Share

Cyklistický závod získal zájem nejen mladých závodníků. Ty nejmenší – samozřejmě v cyklistických přilbách – doprovázely celé rodiny. Samozřejmě bylo u toho filmování, fotografování, velké emoce. Kromě tradičních závodů na kolech a odrážedlech se setkala se zájmem soutěž koloběžkářů.

Hladký průběh zajistil ředitel závodu Pavel Rybařík a dvojice rozhodčích Českého svazu cyklistiky Michal Gromovský a Pavel Němec. S ohledem na větší bezpečnost museli absolvovat soutěžící rozjíždky.  Lukáš Smola, který už také reprezentoval Českou republiku, nová posila týmu Spartak Písek Galaxy CykloŠvec se dobře zhostil úlohy předjezdce. Povinou výbavou všech soutěžících jsou samozřejmě cyklistické přilby. Závodníci byli zařazení do kategorií podle věku. Zvlášť byla hodnocena účast děvčat.

A kdo se probojoval ze 115 soutěžících na stupně vítězů? Kompletní výsledky najdete na webu závodu.

Na závěr proběhlo losování o ceny, které věnovali sponzoři, zeména členové Jihočeské hospodářské komory. Hlavní cenu horské kolo Galaxy vyhrála v tombole účastníků závodu Veronika Pešičková z Písku.

Zařazena byla jízda na historických kolech členů Klubu píseckých velocipedistů

Zveme Vás na 2. závod Galaxy série – Galaxy Cyklošvec maraton Tálín, který se uskuteční 7. května. Z Galaxy CykloŠvec maratonu Tálín 2015 byla natáčena televizní reportáž. Televizní záznam ze závodu na webu ČT sport.

Jaroslav Pospíšil

Diskusní fórum pro: "Galaxy CykloŠvec JF AutoCentrum Ecomodula 2016 o kolo GALAXY"