Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Moravský otvírák KPŽ budou hostit Hustopeče

26.4.2016 15:40

Loňská novinka Kola pro život se v seriálu dobře zabydlela. Fyzicky náročný závod s řadou stoupání v nádherné jihomoravské krajině v okolí města Hustopeče je naplánován na sobotu 30. dubna.

Bookmark and Share

Příroda Hustopečska a Kloboučska je z hlediska cyklistiky dosud méně objevená než nedaleká Pálava nebo Lednicko-Valtický areál. Ve zvlněné krajině se tady střídají pole s vinohrady a lesy. Malebné jsou i prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Nebudou chybět ani průjezdy jarními rozkvetlými vinicemi a ovocnými sady, které jsou s jihomoravskou krajinou na Hustopečsku neoddělitelně spojeny.

Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO v Hustopečích nabízí tradiční tři varianty trasy B, C, D. Hlavní trasa B měří 50 km, zkrácená trať C 30 km a fitness verze D 17 km. Do závodu se můžete přihlásit on-line na www.kolopro.cz do středy 27. 4. nebo přímo na místě v prezenčním voze v zázemí areálu firmy AGROTEC v pátek večer a v sobotu ráno před akcí.

Všechny tratě startují na Dukelském náměstí v Hustopečích a končí přímo v areálu společnosti AGROTEC Hustopeče. Na jihomoravské poměry nabízí krajina okolo Hustopečí zajímavé terény pro horská kola a závod Kola pro život tohoto potenciálu plně využívá. Na tratích vás čeká řada rychlých sjezdů, ale také prudší výjezdy, které dokonale prověří vaši kondici. Technicky tratě patří k jednodušším, ale v Hustopečích uspějí především ti, kdo se v zimě a na jaře poctivě pracovali na síle v nohou. Jízdu na kole si však určitě užijí i méně trénovaní cyklisté, kteří jezdí závody KPŽ především, aby se udržovali v kondici.

Chystáte se do Hustopečí vyrazit s rodinou? Pak vám doporučujeme zvolit nezávodní vyjížďku - Fitness trasu D, určenou především pro rodiny s dětmi nebo cyklisty, kteří nutně netouží po absolutním závodním pojetí cyklistiky. 17 kilometrů dlouhý okruh vás provede vinicemi v okolí Hustopečí s nádhernými výhledy na město a nedalekou Pálavu. Jeho podstatná část je naplánována do místních mandloňových sadů na hustopečském Starém vrchu, kde nebude chybět speciální mandlová prémie pro děti i dospělé, nebo po březích rybníků ve Vlčí dolině. V okolí Hustopečí jsme sotva mohli najít malebnější trasu.


A celé dopoledne bude patřit dětským závodům ČT :D Junior Trophy v 6 věkových kategoriích. Zvlášť startují kuci a holky, takže nejmenší bikery čeká celkem vlastně 12 startů. Vyvrcholením dětských bikových závodů bude klání nejmenších prcků na odstrkovadlech, po kterých prokračuje program pro děti dalšími aktivitami, třeba v Česká spořitelny Specialized Bike Academy KPŽ, kde se naučí novým dovednostem na kole, tentokrát pod vedením instruktora Pepy Dresslera.

Ve spolupráci se společností AGROTEC připravujeme bohatý doprovodný program, jehož součástí bude dětské odpoledne, divadelní vystoupení spolu Koráb pro děti, možnost vyzkoušení bagrů a traktorů, testování automobilů ŠKODA,... Díky hlavnímu partnerovi ŠKODA AUTO zavítá na závody i vzácný host, zlatý olympionik z Londýna, moderní pětibojař David Svoboda, který bude mít na stánku ŠKODA odpolední autogramiádu a zapojí se i do dalších aktivit během dne.

Titulárními partnery závodu jsou společnost AGROTEC a ŠKODA AUTO, záštitu závodu poskytl Jihomoravský kraj. Partnerem Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2016 je i Asociace pro sport a fair play, která chce podpořit růst počtu účastníků a návštěvníků na cyklistické akci pro všechny. Cílem asociace je přispět ke zdravějšímu stylu života obyvatel Jihomoravského kraje formou sportování, zejména se zaměřením na amatéry, rekreační sportovce a rodiny s dětmi.

Druhý závod Kola pro život v Hustopečích nabízí jeden z nejatraktivnějších programů v seriálu a je určitě super tipem pro všechny, kdo chtějí aktivně strávit poslední den měsíce dubna!  Nenechte si ujít moravský otvírák sezóny 2016, přijeďte s celou rodinou, s týmem nebo kamarády v sobotu do Hustopečí u Brna s horským kolem, helmou a dobrou náladou! Vše ostatní už je na nás :)

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Moravský otvírák KPŽ budou hostit Hustopeče"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz