Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vládu nad městem automobilů převezmou kola

11.5.2016 14:02

V sobotu 14. května zveme všechny bikery a bikerky, kteří preferují rovinatější trasu před kopci, do oblíbené „Bolky“, kde se uskuteční jeden z nejrychlejších závodů seriálu Kolo pro život 2016, Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO.

Bookmark and Share

Mladá Boleslav, statutární město ve Středočeském kraji, ležící na levém břehu řeky Jizery, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy se stane i letos hostitelem třetího závodu série Kolo pro život. Nesporným lákadlem všech zdejších tras je pověst „těch lehčích“. Trati patří skutečně k těm méně náročným, což umožňuje zazávodit si jezdcům všech výkonnostních kategorií a často se na start zařadí i ti, kteří jedou právě jen tenhle jeden závod... kopce prostě nemusí.

 

Jezdivost ovšem neubírá zdejší trati na atraktivitě. Pokud budete v rychlosti stíhat koukat kolem sebe, letmo zaznamenáte pohledem boleslavský hrad, těsně minete siluetu a ruiny zříceniny hradu Zvířetice, projedete místy s takovými milými názvy jako je Čistá, Bukovno a Láskov, ale také méně líbivými Hrdlořezy. Pro zpestření nechybí na hlavní trase ani pár singletracků. Lechtivá vůně vám bude dopředu hlásit rozkvetlé louky, pole a šeříky, oči budou přecházet ze žlutých záplav řepky a šťavnaté zeleně kolem. Navíc celá akce disponuje přírodním, velmi rozlehlým a útulným zázemím v areálu Krásná louka, kam se všechny stany, stánky, pódium a atrakce seriálu pohodlně vejdou včetně prostorného parkoviště v bezprostředním sousedství i travnaté, prostorově nadstandardní tratě pro děti, které se utkají v rámci série ČT :D Junior Trophy v 6 věkových kategoriích.

 

Další výhodou mladoboleslavské MTB akce je i rychlé spojení z Prahy po dálnici D10. Díky tomu patří právě tento podnik k nejnavštěvovanějším z celého seriálu. Posedmé je titulárním partnerem závodu hlavní partner seriálu Kolo pro život, ŠKODA AUTO. Pro domácí automobilku je boleslavský bikový závod od prvního ročníku srdcovou záležitostí a proto se snaží významnou sportovní akci ve „svém městě“ pokaždé vyšperkovat tím nejlepším.

 

Nekonečný had cyklistů hlavní trasy B na 56 km vypálí na trať u Muzea ŠKODA AUTO v 11:30. Atmosféra zde je přímo elektrizující, vše připomíná vrcholné světové cyklistické akce. Závodníky provede městem už tradičně soutěžní vůz týmu ŠKODA MOTORSPORT – tentokrát závodní speciál ŠKODA Fabia R5. Letos se pilotování ujal úřadující mistr ČR v rally, Jan Kopecký.  Na startu nebudou mezi stovkami účastníků určitě chybět ani závodníci domácího týmu ŠKODA AUTO, těšit se můžete na místní fanoušky podél trasy i v oknech přilehlých domů. Po slavnostním startu projedou závodníci k radosti všech, kteří je přijeli doprovodit a povzbudit, areálem Krásná louka odkud vyrazí dál do přírody.
 

Kratší trasa C měří 34 kilometrů (převýšení 629 m) a v rámci Fitness jízdy (Trasa D) ujedete sice 20 kilometrů, ale s minimálním převýšením 360 metrů. Obě trasy odstartují z areálu Krásná louka v 12:30. „Déčko“ je ideální nezávodní vyjížďka krásnou přírodou v okolí Mladé Boleslavi pro rodiny s dětmi, sváteční jezdce a ty, co se nechtějí nikam honit. Není technicky vůbec náročná, takže ji zvládne každý, kdo občas na kole vyjede pro radost.
 

V zázemí areálu najdete všechny skvělé služby, které nabízí seriál Kolo pro život svým
závodníkům a jejich doprovodům. Nepostradatelné DEPO Kooperativy s bezplatnou úschovnou kol, teplými sprchami, mycími boxy s wapkami na očištění kol i služby mechaniků. Česká spořitelna nabízí ve své Modré zóně prostornou jídelnu, relaxační zónou pro děti a info systémem s výsledy závodů. Rodiny s dětmi určitě zajdou do stále oblíbenější Modré zóny pro děti, kde si můžete zasoutěžit o zajímavé ceny, vydovádět se v skákacím hradu a na trampolíně, skákat panáka a gumu nebo se projet na koloběžce.


Hlavní partner závodu, ŠKODA AUTO připravil pro závodníky a jejich doprovod kromě nezapomenutelného startu hned několik velmi zajímavých zpestření a benefitů. Na stánku ŠKODA v cílovém prostoru nepropásněte autogramiádu sportovců zvučných jmen: skifař Ondřej Synek, který se celé dopoledne bude věnovat dětem v Junior Trophy si v 10:15 - 10:45 odskočí sem na stánek s podpisovými kartičkami a vy mu můžete osobně popřát hodně úspěchů a ukořistit cenný podpis doufáme budoucího medailisty na blížící se olympiádě v Riu. Ani Honza Kopecký neujede ze startu domů. V odpolední části (15:00 – 15:30) bude mít na stánku ŠKODA autogramiádu zase on.

 

Zde v bílo-zeleném stánku můžete obdivovat a také se slevou zakoupit novou kolekci silničních, horských i krosových kol a širokou škálu oblečení a cyklodoplňků značky ŠKODA v ŠKODA Boutique. Nově můžete zakoupit i zajímavé doplňky pro děti, včetně plyšáků Klementa a Laurinky, zajímavé jsou i nové výrobky s designem ŠKODA Monte Carlo. Připravená je soutěž pro děti, automobilový trenažér a pojízdná autíčka. Dospělí mají dokonce možnost vysoutěžit si pobyt na Tour de France! Pokud máte zájem, můžete si na stánku domluvit testovací jízdy ve vámi zvoleném modelu ŠKODA.


Všechny co nejsrdečněji zveme už příští sobotu do Mladé Boleslavi!


Více o závodu a seriálu na www.kolopro.cz

 

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, s.r.o.

Diskusní fórum pro: "Vládu nad městem automobilů převezmou kola"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz