Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mapy SHOCart Královéhradeckého kraje v mobilu zdarma

25.5.2016 09:14

Pro rok 2016 společnosti SHOCart a Freytag & Berndt ve spolupráci s Královéhradeckým krajem připravily v mobilní aplikaci PhoneMaps zdarma pro veřejnost všechny turistické mapy a cyklomapy z Královéhradeckého kraje vytvořené společností SHOCart. Jednotlivé mapy obsahují body zájmu v češtině, angličtině, němčině a polštině.

Bookmark and Share

Aplikace PhoneMaps je ke stažení zdarma na Apple Store, Google Play Store a Windows Store a obsahuje několik tisíc mapových produktů, včetně řady turistických a cykloturistických map z větší části Evropy. Oproti konkurenci, která používá na řadě míst (speciálně v zahraničí) nedostatečná OSM data, turistická a cykloturistická data v aplikaci jsou vytvářena kartografickými společnostmi v jednotlivých zemích a vychází z řady zdrojů. Nad mapami jsou zobrazeny turistické body zájmu, je možné vytvářet, exportovat i importovat vlastní gpx trasy či vytvářet body vlastní. Kompletní mapový obsah si můžete rovněž prohlédnout online na našem mapovém portálu www.cykloatlas.cz

 

NOVINKY V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

Královéhradecký kraj pro své návštěvníky pro letošní rok připravil řadu novinek a akcí. Rok 2016 je ve znamení oslav 150. výročí prusko-rakouské války 1866 a 70. narozenin ZOO ve Dvoře Králové.

Po celém kraji probíhají četné pietní připomínky válečných událostí formou výstav, přednášek i rekonstrukcí bitev. Hlavní vzpomínkové události se uskuteční ve dnech 1. – 3. 7. 2016, velká rekonstrukce bitevní scény „Königgrätz 1866“ se odehraje dne 3. 7. na Chlumu od 15.00 hod.


Bitva u Hradce Králové - Georg Bleibtreu (1828–1892)


Letos také uplyne 70 let od založení nejnavštěvovanější turistické atrakce Královéhradeckého kraje a jedné z nejslavnějších zoologických zahrad u nás – ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

U výběhu slonů roste západoafrická vesnička s typickými domky, které vám názorně představí tradiční život a architekturu západní Afriky. Doplní tak jihoafrickou vesničku, která v zahradě již stojí. V průběhu roku 2016 se otevře nová expozice nosorožců a krytý výběh žiraf, díky čemuž si návštěvníci budou moci tato krásná zvířata prohlédnout zblízka i v nepříznivém počasí. Návštěvníci safari již v letní sezoně projedou novou vjezdovou bránou v africkém stylu s rákosovou střechou a stylově africká bude rovněž nová restaurace na dřevěných kůlech stojící v jejím sousedství.


ZOO Dvůr Králové, vyhlídka v safari. © Jarda 75, CC-BY-SA-4.0


Ve dnech 23. – 31. července 2016 pozve ZOO své návštěvníky na oblíbený festival Africa Live, který naplní zahradu africkými rytmy, uměním a gastronomií. Zážitkem pro návštěvníky bude také nocování v originálních afrických stanech, které jsou připraveny ve zdejším nově vybudovaném safari kempu. Jako jediná zoo ve střední a východní Evropě nabízí projížďku po safari ve vlastních autech nejen mezi antilopami a zebrami, ale dokonce i mezi volně vypuštěnými lvy. Během jízdy Lvím safari vás od šelem bude oddělovat jen sklo vašeho automobilu. Milovníci dobrodružství se vydají do nového lanového hradu, jehož některé věže jsou postaveny přímo ve velkém výběhu pro lvy. Návštěvníci se navíc mohou těšit na hrochy, kteří se do zoo vrátí po dlouhé přestávce.

Více informací o novinkách v kraji naleznete na www.hkregion.cz

CYKLOTURISTIKA V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

28. května vyráží do všech turistických oblastí pravidelné cyklobusové linky, které cyklisty dopraví do všech koutů Královéhradeckého kraje. Informace o jízdních řádech jsou k dispozici na www.hkregion.cz

Královéhradecký kraj nabízí řadu tras vhodných pro cykloturisty. Doporučujeme například:

Labská cyklostezka č. 2 z Hradce Králové do Kuksu
30 km dlouhý nenáročný úsek podél Labe, téměř kompletně vedený po bezpečných asfaltových površích. Cyklostezka Vás zavede k zrekonstruovanému baroknímu areálu v Kuksu.

Cyklostezka Peklo – Náchod - Hronov

Nenáročný 15 km dlouhý úsek cyklostezky podél řeky Metuje, vedený po cyklostezce a místních komunikacích. Cestou mohou návštěvníci zavítat do polského lázeňského městečka Kudowa Zdrój.

Cyklostezka po zámcích na Orlici
Nenáročná, rovinatá, 18 km dlouhá cyklostezka a cyklotrasa podél zámků a hradů na řece Orlici. Cyklostezka je kombinovaná s místními komunikacemi a cyklotrasami. Cestou můžete navštívit zámky Častolovice, Kostelec nad Orlicí, Doudleby a Potštejn, kde stojí i zřícenina hradu.

Hradecké městské lesy
Ideální tip pro rodiny s dětmi a in-line bruslaře. Množství odpočívadel u rybníků, pohádková naučná stezka, přírodní rezervace Plachta, Rytířské hradiště, obory se zvěří, asfaltové i pískové cesty.

Trutnov trails
Cca 17 km přírodních single trailů různých obtížností v kopcích nad Trutnovem.

Řadu dalších cyklovýletů najdete také na Cykloserveru. Na konec června připravujeme rovněž v mobilní aplikaci PhoneMaps pro všechny uživatele zdarma turistického a cykloturistického průvodce Královehradeckým krajem.

 

 

Diskusní fórum pro: "Mapy SHOCart Královéhradeckého kraje v mobilu zdarma"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz