Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Výlet na kole s dětmi

1.6.2016 08:17

Cyklistická sezóna pro letošní rok už odstartovala a běží v plném proudu. Cyklistika se v poslední době stává čím dál více oblíbenou činností jednotlivců, ale i rodin s dětmi. Při výletech na kole nejen že děláte něco pro své zdraví, můžete poznávat okolní krásnou přírodu, ale i trávíte nenahraditelné chvíle se svou rodinou a dětmi.

Bookmark and Share

Pokud jste i vy propadli tomuto koníčku, máme pro vás tip, kam na výlet s dětmi. Tento sportovně-kulturní zážitek můžete využít buď jako jednodenní, nebo si ho rozvrhnout do více dní. Rádi bychom vám jako námět pro rodinný výlet na kolech přiblížili okolí Kamenice nad Lipou.


Cyklistika v Jižních Čechách a na Vysočině


Kamenice nad Lipou se nachází na rozmezí Vysočiny a Jižních Čech a s okolní krásnou přírodou se zdá být takřka ideálním výletem. Můžeme si zde prohlédnout krásný zámek, s nádhernou zámeckou zahradou, kde se nachází stará lípa. Mimochodem, tato lípa dala městu jméno a její věk se odhaduje kolem 700-900 let. Dále v areálu zámku najdeme stálou expozici hraček.  Ale teď už zpátky ke kolům.


My se dnes budeme věnovat trase, kterou označuje modrá barva. Když se po této značce na kolech vydáme, pojedeme pěknou alejí kolem Zámeckého rybníka, poté kolem kamenické říčky až dojedeme k zahradnictví Johanka. Dále se vydáme směr Panský les, až dojedeme k hájovně v osadě Drážďany. Odtud budeme pokračovat k háji Barborka, kde se nachází stálá expozice vývoje lesnictví. Po shlédnutí expozice se otáčíme a jedeme zpátky do Kamenice, protože chceme s dětmi navštívit rodinný zábavní park Pohádkovou říši Fábula.


Skvělý cíl výletu - Pohádková říše Fábula


Pohádkové království skřítka Fábuly je ideálním místem k odpočinku nejen pro rodiny s dětmi, kteří cestují na kole.  Trochu vám tento areál přiblížíme. Pohádková říše je hlavně zážitkový areál s živými bytostmi z klasických českých pohádek, kde si užijete spousty legrace. Při prohlídce pohádkového sklepení se můžete setkat s čertem, ježibabou, princem, princeznou, zahrát si obří společenské hry, namáhat hlavičky v království  hlavolamů, nebo shlédnout venkovní divadlo. Ale to stále ještě není všechno. Mají tu zoo koutek, vynikající hostinec u Bambitky, pro vyhladovělé pocestné, tvořivé dílničky, bludiště, ale co je hlavní – pořádají spoustu zajímavých kulturních akcí a programů pro děti! Pokud by vás zajímalo, jaké akce v Pohádkové říši letos chystají, máme zde malou ochutnávku. V průběhu sezóny se můžete těšit na týden princů a princezen, vodnický týden Josefa Dvořáka, prázdninový rej s hitrádiem Faktor, čokoládové slavnosti a mnoho dalších!


Velkou výhodou tohoto zajímavého místa pro turisty a cyklisty je jistě fakt, že při horkých letních dnech se v chladných prostorách areálu pohádkové vesničky Fábula příjemně ochladíte a za deště zase schováte pod střechami plnými zábavy a atrakcí pro děti i dospělé. Mají zde totiž připraveno spoustu aktivit v chládku, pod střechou i venku – takže celodenní zábava za každého počasí je zaručena. Pokud tedy přemýšlíte, kam na výlet na kolech, doporučím vám Kamenici nad Lipou.

 

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Výlet na kole s dětmi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu