Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pravé prázdniny začínají v Krkonoších na Kole pro život!

7.7.2016 10:24

V sobotu 9. července se sejdou na letišti ve Vrchlabí všichni příznivci MTB na úvodním prázdninovém podniku série Kolo pro život 2016. Šestý ročník Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO zde zároveň uzavře první polovinu letošních „proživotních“ cyklistických akcí.

Bookmark and Share

Organizátoři připravili širokou škálu tras pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, od nejmenších dětí až po skalní bikery, hlavní partner závodu ŠKODA AUTO chystá atraktivní doprovodný program. Celý víkend ve Vrchlabí je koncipován jako rodinná akce uprostřed nádherné přírody našich nejoblíbenějších hor. Rodiče s dětmi se mohou společně zúčastnit jedné z nejhezčích Fitness jízdy z celého seriálu KPŽ. Na sobotní večer je připraveno vystoupení hudební kapely VzHáčka a v neděli můžete ve sportování pokračovat dál, pro změnu „po svých“ na trialových trasách pro dospělé i děti v rámci běžeckého závodu Xtrail Krkonoše Vrchlabí.


Žádné zázemí seriálu KPŽ nemá k dispozici tak komfortní prostor, jako tady. Na prezenci v areálu vrchlabského letiště najdete vše, co potřebujete, včetně celého stanového městečka, rozsáhlého parkoviště a speciálního místa ke kempování zdarma. Zájemci o účast v závodě mohou v prezenčním voze vybírat ze tří tras B, C a D, které disponují rozdílnou délkou i obtížností. Své kouzlo má ale určitě každá z nich.


Dopoledne se pojedou dětské závody Junior Trophy s atraktivní kulisou místních letadel. Po závodech mají děti k dispozici speciální doprovodný program v Dětském klubu se spoustou hraček, sportovního náčiní i soutěž v kreslení „Navrhni si svůj dres“. V dětské Modré zóně České spořitelny je připravená celá řada soutěží o hezké ceny, skákací hrad, trampolína, tatérský koutek, výroba placek... Zkušení instruktoři se dětem i jejich rodičům budou věnovat při výuce cyklistických dovedností ve Specialized Bike Academy České spořitelny, další zkušenosti i sladkosti získáte na pumptrackové dráze Chupa Chups. Po slavnostním vyhlášení nejrychlejších malých bikerů bude vylosována dětská tombola. A to ještě není všechno.

Jestli si chcete s dětmi společně užít opravdu krásný výlet na kole, volte ve Vrchlabí nejlehčí trasu D - tzv. Fitness jízdu. Tato nezávodní vyjížďka měří 33 km a má převýšení 1415 m. Že vás čísla kilometrů a metrů vyděsila? Nebojte se! Do délky i výšky jsou započítány také všechny úseky vzhůru, které zdoláte velmi pohodlně. První vám pomůže překonat lanovka z Herlíkovic na Žalý, druhý krpál budete sledovat i se svým kolem ze zbrusu nové šestimístné lanovky v úseku Svatý Petr - Pláně. Ve finále to znamená, že Déčkaři pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů. Kdo v minulosti tuto nádhernou cyklovyjížďku absolvoval, moc rád si ji zopakuje.

Čeká vás vyhlídková jízda, kochat se budete pohledy na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku. Jízdu na kole vám zpříjemní nová občerstvovací stanice s pitím, ovocem i krajovými specialitkami u chaty Ferra. Dětem nezapomeňte přibalit pláštěnky a teplé oblečení. Pán hor Krakonoš často nečekaně rád mění počasí :). Fitness jízda není o hltání kilometrů, ale o pohodě a romantice. Tady si obojího užijete v dostatečné míře.

Start všech tří tras je umístěn na náměstí T. G. M. ve Vrchlabí. Trasa B startuje v 11:30, trasa C v 12:30 a trasa D také v 12:30. Kvůli plynulejšímu odbavení u lanovek, je u účastníků Fitness jízdy možné startovat i jednotlivě od 11:30 do 12:10, hromadně pak v 12:30. Z areálu letiště se na náměstí dostanete po vyznačené cestě cca 2 km dlouhé. Všechny trasy mají cíl v zázemí na letišti Vrchlabí.

Na hlavní trase B naopak o ty kilometry a časy závodníkům jde především. Měří 50 kilometrů a má převýšení 1801 metrů. To už je pěkná porce kilometrů a nastoupaných metrů. Tahle distance je opravdu jen pro zdatné bikery. Závodníci po krkonošských cestách musí zdolat tři hodně těžká stoupání. Odměnou jim za to ale bude báječný pocit nahoře a v cíli potlesk diváků, překrásné výhledy z vrcholů hor do zelených údolí, tradiční jízda po hrázi a také grilované pochoutky na nejatraktivnější občerstvovačce u penzionu Hanapetr. Na pekáč se chystá krůta a vepřová kýta a točit se bude čerstvé pivo. A pokud bude vedro, přichystaná je i osvěžující studená sprška :)

Hlavní závod nově povede i k Tetřevím boudám, kde přibude ještě více terénu do kopce. Díky tomu se o něco smrskne úsek po asfaltových cestách, což určitě závodníci přivítají. A ještě jednu pěknou novinku přichystali pořadatelé pro borce z Béčka – rychlostní prémii u Penzionu Ranč v horním Vrchlabí, jen 3 km od startu závodu. Určitě se snažte urvat ji pro sebe – první vyhraje víkendový pobyt pro 2 osoby v penzionu Ranč!

Také na kratší trasu C (35 km, převýšení 1192 m) by se měli vydat ti, kteří už mají na kole něco najeto a nevadí jim kopce. Ke zpříjemnění jízdy vám pomohou i 2 dobře zásobené občerstvovací stanice, z toho jedna nová u chaty Ferra. Co třeba chleba s domácími škvarky?
 
Pozor na jednu větší změnu v obci Strážné, kde se pořádá v době závodu pouť. Trať bude směřována skrz přilehlé louky a díky tomu se o cca 300 m přesouvá pitná občerstvovací stanice na hlavní silnici směrem do Dolního Dvora. V těchto místech prosíme závodníky o ohleduplnost při průjezdu, je zde možné nakumulování většího množství lidí.

 

Všichni účastníci závodů se můžou těšit na tradiční výborné občerstvení a také na skvělé služby našich partnerů i bohatý doprovodný program. Hlavním partnerem závodu Vrchlabí – Špindl Tour je tradičně ŠKODA AUTO. Škodovka pro účastníky a jejich doprovod, kromě svého stálého stánku, butiku a soutěže o zájezd na Tour de France připravila další velmi zajímavý program: V areálu bude umístěn vůz ŠKODA v řezu, na kterém vám asistenti rádi ukáží prvky aktivní a pasivní bezpečnosti. Přijďte se přiučit jak se správně připoutat, vyzkoušet jak ideálně připoutat dítě, kam a jak umístit svého psa...

Třešínkou na dortu pak bude autogramiáda olympijského čtyřkajaku ve složení: Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba. Získejte autogram od žhavých adeptů na medaili v Riu!
 
Zůstaňte ve Vrchlabí až do neděle a staňte se účastníkem zbrusu nového závodu v trailovém běhu v Krkonoších s názvem XTRAIL Krkonoše Vrchlabí. Na dospělé čekají dvě trasy o délce 28 a 10 km s převýšením 900 a 300 metrů po místních kopcích. Přichystané jsou i závody dětí všech věkových kategorií od 9:00 (300 m, 500 m, 700 m, 1500 m a 2 km). Hlavní závody odstartují v 11:00 (28 km) a v 11:15 (10 km).

Více na www.kolopro.cz a www.strc.cz

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Pravé prázdniny začínají v Krkonoších na Kole pro život!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014