Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Manitou slaví 20. výročí

3.8.2016 11:23

20. srpna zveme všechny bikery a bikerky do Chrudimi. Nezáleží na tom, kolik vám je let a kolik máte na kole najeto kilometrů, přijeďte s námi pokořit jubilejní 20. ročník Manitou Železné hory!

Bookmark and Share

Nabídka tras je pestrá, vybere si určitě každý. Populární „Manitoučko“ patří mezi malou hrstku českých a moravských závodů na horských kolech, které vznikly ještě dříve, než odstartoval první ročník seriálu Kolo pro život a dnes se už staly živoucí legendou. Indiánské božstvo z Chrudimi spolu s Obrem Drásalem z Holešova tvoří také nerozlučnou a ojedinělou dvojici MTB akcí, které jsou v termínové listině  KPŽ zapsány již pošetnácté. To znamená, že jsou součástí našeho seriálu od jeho prvního ročníku! Hlavním organizátorem závodu je  MTBC Manitou Chrudim Sokol Chrudim a MTBC I-BIKE Sokol Chrudim, kterým už 20 let velmi příjemným způsobem velí Karel Jeníček se svým synem Ivanem.  Pro blaho velkých i malých závodníků jsou ochotní se svým týmem udělat ledacos a každý ročník pro účastníky vylepšují tratě, připravují půdu pro zázemí a ochotně obsluhují závodníky na občerstvovacích stanicích, které jsou vždy nadstandardně zásobené.

Hlavní trasa chrudimského bike maraton patří k těm těžším a má ze všech 16 tras B ročníku KPŽ 2016 vůbec nejvyšší počet kilometrů. Také trasu C  řadíme k těm delším a mnoho závodníků, kteří běžně jezdí Béčko, volí právě zde zkrácenou trasu. Trasa D je naopak koncipovaná jako nezávodní vyjížďka a jejích 20 kilometrů ujedou i účastníci, kteří se závodů běžně neúčastní. Na této Fitness jízdě si blížící se konec prázdnin mohou užít společně party kamarádů ze školy, starší účastníci milující příjemnou projížďku na kole přírodou bez honění bodů a kilometrů a především rodiče společně se svými dětmi. Déčko je určené i pro maminky na kole s přívěsnými kočárky a pro ty, kteří sedlají elektrokola bez závodních ambicí.


Všichni závodníci, kteří se vydají se startovním číslem na trať, budou mít připraveny na trati B čtyři občerstvovací stanice, včetně servisních stanic Park Tool a místa na doprovodná vozidla. Na trati C budou občerstvovačky dvě. Na trase D jedna.

Závod je veden krásným malebným prostředím, územím CHKO Železné hory, nechybí dechberoucí výhledy na přírodu pozdního léta a téměř sklizená pole.  Kochat se můžete například hned při samotném startu na Resselově náměstí pohledem na dvě monumentální věže Arciděkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století. Při sjezdu Širokých schodů se radši nekochejte a dávejte pozor, před vámi i za vámi jedou další bikeři ;-)

Zajímavostí bližší současnosti je třeba průjezd okolo letiště nad Chrudimí (královského města roku 2013), kde sídlí a tvrdě cvičí naše rota rychlého nasazení s úspěšným absolvováním mnoha misí po celém světě. Občerstvovačka v Křižanovicích zase nabídne průjezd okolo úžasné přehrady a tichými chatovými oblastmi. Další trochu tvrdší realitou závodu je fakt, že po mnoha výjezdech členitou trasou, kam se podíváte, budete stále vidět vysílač Krásný a budete mít pocit, že kufrujete při průjezdu koryty hřebeny Železných hor. Na každém kilometru je co obdivovat. Průjezd Horním Bradlem s rudými jeřabinami podél silnice, Lipkou - okolo nejstarších lip světa, Chloumek, Bojanov, kde je z dálky vidět rekreační oblast Seč s velkou vodní nádrží. V neposlední řadě potěší přejezd trasy B přes „stříbrnou“ řeku Chrudimku, která je největší ozdobou Železných hor.


Nesmíme zapomenout také na samotné dějiště kulatého ročníku chrudimského bikerského podniku. Opět se o Vás bude starat organizační tým KPŽ v počtu téměř 100 lidí a zajistí vám veškerý servis, včetně cateringu, jídelny, úschovny kol, sprch, převlékáren, mycích boxů pro kola, mechanického depa, prádelny, stánků partnerů a také velké pódium, na kterém budou vyhlášeni, dekorováni a odměněni ti nejrychlejší.  V samotném areálu Ploché dráhy během pár hodiny vyroste „bikerské“ městečko, které snese srovnání s těmi nejlepšími zázemími „svěťáků“. O to všechno se postará tým Kola pro život.

HLAVNÍ ZÁVOD B (68 km, převýšení 1589 m)
Trasa je stejná jako loni. Přibydou dva technické servisy. První Servis point Park Tool bude v Křižanovicích (18. km) společně s první občerstvovací stanicí, druhý v Bojanově pod krásným barokním kostelem (46. km), kde je odbočka do terénu. Servis na tratích zajišťují vyškolení mechanici Park Tool.

TRASA C (40 km, převýšení 715 m)
Také tato trasa je ve srovnání s ročníkem 2015 beze změn. Přibyl pouze v Křižanovicích technický servis.

TRASA D - FITNESS JÍZDA (20 km, převýšení 294 m)
Zde jsou dvě zásadní změny u startu a v cíli. Vzhledem ke sjíždění Fitness jízdy se závodníky z kategorie B a C, je start nově umístěn POD Širokými schody na náměstíčku Na vodárně vedle redakce Chrudimska. Ze stejných důvodů bude dojezd trasy D cca 0,5 km před Plochou dráhou odkloněn vlevo. Účastníky čeká pohodlný dojezd krásným habrovým lesíkem po trase Junior Trophy až pod cílovou bránu Rajec.

ČT :D JUNIOR TROPHY  (délka trasy dle věkových kategorií dětí)
Nejkrásnější závody budou mít děti na zcela novém okruhu, který pořadatelé implantovali do bývalé bikrosové dráhy, v prostorách místní kynologické organizace. Prostor je atraktivní, členitý, uprostřed přírody a v bezprostřední blízkosti zázemí, kde se nachází areál s doprovodnými aktivitami pro nejmenší bikery.

Podrobné propozice na závod Manitou Železné hory České spořitelny a možnost přihlásit se online do půlnoci 17. 8. 2016 máte na www.kolopro.cz. Stejně tak se můžete prezentovat do všech závodů na místě v pátek podvečer a v sobotu dopoledne.

Při tak velké sportovní akci se pochopitelně musí podařit spolupráce se všemi, kteří projekt „Kolo pro“ organizují a podporují. Proto patří velký dík Pardubickému kraji, krajským úřadům, městským úřadům, obecním úřadům, CHKO Železné hory, Lesům, Policii ČR, Městské policii a mnoha dalším místním partnerům.

Srdečně Vás zveme do druhého největšího města pardubického kraje s kolem.  Manitou od nás dostal na 20. výročí 20. 8. jasné zadání: „Žádné vedro, žádné bahno!“, takže to bude super!
 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Manitou slaví 20. výročí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu