Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kolech do rakouských Alp

20.9.2016 13:38

Léto je sice pomalu u konce, to ale neznamená, že by zima byla již za dveřmi. Ještě nás přece čeká krásné roční období, ve kterém je pořád dostatek sluníčka a přitom už nejsou žádné úmorné pařáky. Přichází barevný podzim a s ním i čas vyrazit na kola do Alp.

Bookmark and Share

V Alpách jsou na cyklisty připraveni
Stále více oblíbeným místem, kam cyklisté na dovolenou vyrážejí, jsou rakouské Alpy. Mimo skvělé trasy a krásnou přírodu jsou důvodem i četné služby, které jednotlivá střediska v letním období cyklistům poskytují. Cyklobusy a vyvezení kol lanovkou jsou již samozřejmostí.


Do Alp na prodloužený víkend
Dalším důvodem oblíbenosti této destinace je vzdálenost mezi Alpami a Českou republikou. Od vypnutí počítače v kanceláři až po první sjezd na kole s výhledem na Alpy vás dělí třeba jen 4 hodiny. Častým modelem krátké dovolené bývá proto varianta pobytu „čtvrtek – neděle“. A díky letošním státním svátkům, které v září, říjnu i listopadu vycházejí na pracovní dny, není potřeba čerpat tolik dovolené k tomu, aby si člověk mohl užít pěkného prodlouženého víkendu.


Bikeparky jsou IN
Kromě klasických cyklotras, které jednotlivé regiony nabízejí, jsou čím dál častěji v alpských oblastech budovány nové bikeparky určené k adrenalinovým sjezdům. Seznam bikeparků naleznete na stránkách www.dovolenavalpach.com. Tři tipy, kam v rámci Alp do bikeparku vyrazit, najdete na blogu Dovolená v Alpách.com.


Snadná rezervace ubytování v Alpách
Samozřejmě, že když jedete do Alp na více dní, je potřeba mít zajištěný také nějaký nocleh. Nejlevnější variantou jsou kempy. Ty se ale pro podzimní dny, ve kterých se slunce může často proměnit v déšť, nejeví jako úplně správný výběr. Doporučujeme proto využít raději nabídky ubytování v apartmánech nebo penzionech s příjemnou rodinnou atmosférou. Ti, kteří vyhledávají lepší ubytování spojené i s dalšími doplňkovými službami, by měli volit mezi nabídkami hotelů.


Pokud aktuálně hledáte, kam v Alpách hlavu složit, můžete využít sekce ubytování na stránkách DovolenavAlpach.com, kde si díky spolupráci s booking.com můžete vybrat a rezervovat ubytování online.


Tipy na výlety a další zajímavosti z Alp
Pokud nejste jen cyklisté, ale Alpy máte rádi i coby oblast pro lyžování či klasickou pěší turistiku, tak se podívejte na webový server www.dovolenavalpach.com, který slouží jako rozcestník pro české návštěvníky v Alpách. Najdete zde veškeré informace o lyžařských střediscích a to včetně odkazů na předpověď počasí a webkamery.


Pro letní dovolenou v Alpách se určitě nezapomeňte podívat i na alpský blog. Najdete zde totiž tipy na výlety, které jsou obohaceny i o videoTIPy na vlastním youtube kanálu. Nová videa vycházejí každý čtvrtek.


A abyste nepřišli o zajímavé novinky z Alp, můžete sledovat stránku Dovolená v Alpách.com také na facebooku.


Přejeme Vám krásné vyjížďky do podzimní přírody.


Václav a Vevi
www.dovolenavalpach.com

foto: © Österreich Werbung, Fotograf: Niederstrasser

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Na kolech do rakouských Alp"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu