Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Snažte se najít rovnováhu mezi filozofickým klidem a zběsilým tempem

2.11.2016 11:06

Vnitřní spokojenost je velmi ošidná a nejistá. Každý si pod ní představuje něco trochu jiného. Každého z nás uspokojují jiné věci. Co jednoho nadchne, tím bude někdo jiný pohrdat jako nudnou záležitostí.

Bookmark and Share

Zatímco někdo je filozof a dokáže klidně najít adrenalin jenom se svými vlastními myšlenkami, jiný potřebuje k povyražení adrenalinové sporty, při nichž riskuje své zdraví nebo dokonce život. Ani jedno řešení hledání adrenalinu není ani úplně správné, ani úplně špatné, vždy je přizpůsobené tomu, aby splnilo svůj účel u konkrétní osoby.

 

Berte v úvahu i názor ostatních lidí
Být filozofem třeba není špatná věc. Ale jak se říká, všeho moc škodí. Kdo moc myslí, dostává se do pasti vlastních myšlenek. Chce spasit svět a propadá panice a beznaději, že to nejde. Rád by nadiktoval ostatním, co mají dělat, co si mají myslet, ale to jaksi nejde. Možná, že on sám vidí svoje štěstí a štěstí všech ostatních lidí okolo právě v takových věcech, ale vidí ho stejně i další lidé? Zeptal se jich na to, jestli jsou jejich vidiny štěstí stejné, nebo se nějak liší? Nejspíš se jich neptal a svoje řešení, svůj recept na štěstí jim prostě a jednoduše naservíroval. Jenže takový recept rozhodně není ideální, naopak. Vždy je třeba naslouchat ostatním, brát v úvahu i jejich názor. To, že já jsem přesvědčen o této jediné pravdě, ještě neznamená, že jsou o ní přesvědčeni i všichni ostatní. Já nemusím mít vždy a ve všem pravdu. Na to by měli filozofové vždy pamatovat.

Zlaté střední cesta je nejlepší
Také by se filozofové měli více věnovat reálnému životu, který jim mnohdy uniká. Nestresovat sami sebe, protože za stres si mnohdy mohou sami. Pro spoustu myšlenek se filozofové vzdalují realitě. Nejsou použitelní v praktických věcech. Překypují teoriemi, ale když mají navrhnout praktická řešení, často bývají v koncích. Proto by neměli brát život tak vážně a spíše se snažit najít v sobě hravost a nadhled. To jsou totiž vlastnosti, s nimiž se dá život zvládat mnohem snáz a s větší radostí. Nikoho totiž netěší, když má v blízkosti člověka, který má neustále na mysli všechny strasti a problémy světa a nedokáže se odreagovat a být šťastný z obyčejných věcí, z příjemné každodennosti.

 

V tom je totiž základ drobného štěstí. Umět se zaradovat i ze zdánlivých maličkostí, netvářit se na okolí jako kakabus. Zkrátka říká se, že je nejlepší zlatá střední cesta, a to je naprostá pravda i v této oblasti. Člověk by měl umět rozeznat věci, které dokáže změnit, a které nikoli a podle toho se chovat. Nesnažit se přetvářet svět, když to není v jeho kompetenci. Nejlépe pomůže světu svým vlastním vzorem, i tím dokáže ovlivnit své okolí.

Zkuste zkrotit svůj adrenalin
Vhodná ale není ani strategie, při které se člověk stále žene za novými a novými zážitky. Nemá ve své duši klid, nedokáže být ani chvíli s vlastní myslí. Pořád ho něco žene dopředu, nemá nikde ani chvíli stání. Jeden adrenalinový sport stíhá druhý, jeho život je jedna velká zběsilá jízda, ve které se nedokáže zastavit. Při takovém životním tempu samozřejmě může velice tvrdě dojet. Může ho to stát i život. Takže zatímco filozofům se vyplatí vstát ze židle od svých vlastních myšlenek a podívat se realitě do očí, vyznavačům dobrodružství se naopak vyplatí občas se zklidnit a snažit se chaos ve své hlavě trochu uspořádat a zabrzdit v horečném tempu.

 

Hra v LeoVegas pomůže odreagovat. Nic se ale nemá přehánět, jenom ve správné míře může vést k větší spokojenosti, harmonii ducha a těla, k umění vychutnat si každý okamžik života a nebát se ho, ani z něj nedělat risk na hraně existence. Je to jedna z cest, jak se dostat k vyrovnání se sebou samým a brát hru jako dobrodružství a zážitek. Jako tvůrčí proces, jako kreativní hledání nových možností, které vás mohou hodně obohatit.

 

-inzerce-

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz