Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak si užít dovolenou na kole v zahraničí bez zbytečných starostí?

2.12.2016 09:23

Chystáte se na vytouženou dovolenou v zahraničí a víte, že budete trávit spoustu času na kole? V případě rekreačního sportování v místech k tomu určených si obvykle vystačíte s běžnou pojistkou. Něco jiného je cyklistika v Tatrách nebo Alpách. Raději si důkladně zkontrolujte pojistné podmínky a přesvědčte se, že pojišťovna nezařadila jízdu na kole do výčtu výluk.

Bookmark and Share

Cestování bez pojištění je zbytečný hazard


Většina lidí si je významu cestovního pojištění vědoma, ale najdou se i tací, kteří ve snaze ušetřit vyráží do zahraničí jen s evropskou kartičkou pojištěnce nebo omezeným cestovním pojištěním sjednaným ke kreditní kartě.

K pojistným událostem přitom dochází ve zlomcích sekundy, často z důvodu nepozornosti, přecenění sil nebo neuváženého jednání. Vážná nehoda přitom může znamenat výlohy ve výši stovek tisíc až milionů korun. K velmi drahým záležitostem patří například doprava vrtulníkem a svoz z hor.
 
Jak je to s pojištěním cyklistiky?


Pojišťovny přistupují k pojištění sportů různými způsoby. Některé zahrnují běžnou cyklistiku do základního balíčku a vyžadují připojištění až po klientech, kteří zdolávají náročnější tratě. Ale jak již zaznělo v úvodu – podstatné je to, co je uvedeno v pojistných podmínkách. A ač se vám pročítání VPP pro cestovní pojištění jeví jako zbytečná ztráta času, opak je pravdou.

Ani uzavřené pojištění však není stoprocentní garancí toho, že vám pojišťovna vyplatí pojistné. Musíte se chovat zodpovědně a dbát na dodržování příslušných bezpečnostních opatření. V praxi to znamená, že byste na kole neměli jezdit bez patřičné výbavy a ochranných pomůcek. Porušením povinností riskujete snížení pojistného plnění. Jízda bez přilby v zemích, kde je povinná, může vyústit i v úplně odmítnutí. O specifických pravidlech v jednotlivých zemích se dočtete například v tomto přehledu.

Ponížení nebo rovnou odmítnutí pojistného plnění může nastat také v případě, že k pojistné události dojde v souvislosti s požitím alkoholu nebo omamných látek, onemocnění nebo úrazu existujícího již v době sjednání pojištění, úmyslným jednáním nebo provozováním extrémních sportů.


A co pojištění kola?


S omezeným rozsahem pojištění kola počítejte také v případě, že tuto pojistku máte zahrnutou v pojištění domácnosti. Vždy se vyplatí sjednat samostatnou pojistku a nastavit ji tak, aby plně vyhovovala charakteru vašeho pobytu v zahraničí. Nechcete-li se po celou dobu pobytu strachovat o drahé kolo, pojistěte si ho proti krádeži, loupeži a poškození.
 
Jak vybrat pojištění, které vás opravdu ochrání?


Vybrat cestovní pojištění „na kolo“ není tak snadné, jak se možná na první pohled jeví. Pojišťoven, které tento produkt nabízí, je sice dost, ale většinou s nevyhovujícími parametry a velkým množstvím výluk. Některé pojišťovny dokonce nabízí pouze individuální pojištění pro konkrétní cyklotrasu.

Chcete-li mít jistotu, že se k vám pojišťovna neobrátí zády, zaměřte se na výluky, výši spoluúčasti a asistenční služby. Raději si připlaťte pár korun navíc za kvalitní pojištění od renomované pojišťovny – předejdete tak zbytečným problémům a neshodám.

Necháváte-li sjednání pojištění na poslední chvíli, bude se vám hodit tip na cestovní pojištění online od pojišťovny Ergo. Po úhradě prostřednictvím platební karty začne platit okamžitě.

Ergo je spolehlivá pojišťovna, která na trhu působí již od roku 1994. Nabízí kvalitní pojištění do zahraničí s možností připojištění sportovních aktivit. Cyklistika, cyklokros a horské kolo (ovšem nikoliv sjezd!) spadají do skupiny sportů bez přirážky.


-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Jak si užít dovolenou na kole v zahraničí bez zbytečných starostí?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |