Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pečujte o své kolo a pořiďte si ty správné doplňky

10.3.2017 07:14

Letošní zima vládla po delší době tím správným chladným počasím. O to více se milovníci cyklistického sportu těší na novou sezonu. Ještě než nastane ideální počasí pro dlouhé vyjížďky, zkontrolujte vybavení z loňského roku a postarejte se o seřízení.

Bookmark and Share

Seřiďte kolo i svojí formu


Kolo je třeba pravidelně kontrolovat. Mechanické převody i brzdy podléhají opotřebení a jejich seřízení nejen ulehčí vaší fyzické námaze v terénu, ale výrazně prodlouží životnost kola. U dětí ve vývoji je nutné také zajistit a upravit správné nastavení výšky sedačky i řídítek. Nevhodně vybraná velikost kola může přetěžovat svaly, děti se naučí špatným návykům nebo, v horším případě, se jim sportování zprotiví a zbytečně budete smlouvat o každý ujetý kilometr.


Velmi důležité je nastavení správné vzdálenosti mezi sedlem a pedály. Při jízdě musíte dokázat zabrat plnou plochou chodidla při současném napnutí nohy. Pokud máte při nejvzdálenějším záběru pokrčená kolena, škodíte kloubům i svalům.


Stejně tak důležitá je i vzdálenost mezi sedlem a řídítky. Při špatném nastavení vás budou brzy bolet záda i hlava a brzy se unavíte.


Současně s kolem myslete i na svou fyzickou kondici. Pokud se pravidelně věnujete i jiným sportům, první delší výlet vás nezaskočí. Méně aktivní cyklisté mohou začít s lehkým tréninkem třeba na spinningu nebo běháním v přírodě.Větší komfort a pohoda


S dobrými výkony v terénu však souvisí také správné oblečení a vybavení.
Cyklistická helma patří mezi naprostý základ. Dbejte na zdraví a bezpečnost nejen svých dětí, ale i vlastní. Současně vyráběné helmy jsou pohodlné, mají možnost přesně regulovat obvod i upínání, jsou prodyšné a vybavené řadou reflexních prvků.


Při delší vyjížďce se nebojte vyzkoušet ani speciální cyklistický dres. Cyklistický dres není jen módním trendem, ale skutečně funkčním oblečením. Speciálně upravené materiály vás neomezují v pohybu a na namáhaných místech nezpůsobují otlaky. Perfektně odvádí pot a nechají vaši kůži dýchat.

 

Dámské cyklistické kalhoty, stejně ve variantě i pánské, můžou být navíc vybaveny i praktickou gelovou vložkou, která velmi příznivě ovlivní váš komfort při dlouhém výletu v sedle. Zajímavým doplňkem jsou i cyklistické návleky. Lehká látka nezabírá místo a v případě ochlazení se prakticky a rychle obléká a dodá potřebné teplo.

 

Veškeré vybavení pro cyklistický sport si můžete prohlédnout na stránkách proficyklodresy.cz. Specializovaný obchod nabízí oblečení ve všech velikostech, u produktů detailně uvádí složení materiálu, vhodnost využití. V široké nabídce vás jistě zaujmou i designově zajímavá zpracování dresů nebo řada užitečných doplňků.


 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Pečujte o své kolo a pořiďte si ty správné doplňky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |